Patří k důležité součásti všech RunCezch závodů a nově nabízí ještě mnohem více. Od března dostane aplikace RunCzech nové funkce. Například sledování polohy vybraných běžců při závodech nebo mobilní obrazový přenos. A také novou grafickou podobu či speciální notifikace. „Cílem je přinášet pro sportovní prostředí stále nové technologie, zvýšit komfort a zlepšit zážitek účastníků našich závodů. Novinky jsou připravené před naším prvním letošním závodem, což je dubnový 1/2Maraton Praha,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Na běžeckých závodech ji uživatelé využívají při vyzvedávání startovních čísel nebo při získávání základních informací. Oblíbená servisní aplikace se však pro letošní rok stává také zábavnou platformou. Každý fanoušek díky ní může být režisérem vlastního sportovního přenosu a živě sledovat dění na trase. Bude pouze na divákovi, jakou pasáž z tratě chce sledovat. Jestli to bude vedoucí závodník, nebo třeba dění na občerstvovací stanici.

RunCzech

Živé přenosy v aplikaci RunCzech

V letošní sezoně totiž RunCzech začal spolupracovat se streamovací platformou Pulse.TV a nově tak nabízí uživatelům živé přenosy ze všech závodů běžecké série přímo v aplikaci. Společně s livetrackingem tak získá uživatel dokonalý přehled o dění na trase, elitních atletech, ale také o All runners.

Další novinkou jsou notifikace o vyhlášení výsledků na stupních vítězů nebo třeba o otevření registrací na novou sezonu. Prostor v aplikaci dostane také Battle of the Teams, který je součástí Pražského mezinárodního maratonu. Díky němu se účastníci mohou stát součástí týmu společně s elitními atlety. Oblíbenou součástí aplikace bude v budoucnu i Mattoni FreeRun, který přináší vybrané pětikilometrové trasy po celé České republice. Vybrat si můžete podle různých parametrů nebo okolního prostředí. Přes aplikaci se zájemci dozvědí o profesionálních atletech RunCzech Racing Týmu, o unikátní sérií půlmaratonů SuperHalfs, běžeckých závodech pro středoškoláky, nebo třeba jak se stát RunCzech Star.