Společnost OnePlus intenzivně pracuje na svých telefonech střední třídy, které každým rokem představí v dnes již populární produktové řadě Nord. Telefonů Nord letos bude víc a nejdřív dojde na uvedení modelu OnePlus Nord CE 3 Lite. Jeho představovačka je naplánovaná na 4. dubna/apríla. Máme tedy ještě pár dnů na to, abychom se dozvěděli o tomto stroji co nejvíce.

OnePlus Nord CE 3 Lite pohání Snapdragon 695

Na tuto kartu vsadil i samotný výrobce, který už pro telefon OnePlus Nord CE 3 Lite připravil na svém indickém webu i speciální stránku. Na ní už navíc zveřejnil některé z hlavních specifikací telefonu, aby navnadil potenciální kupce. V první řadě na stránkách vidíme, že chystaný telefon pohání procesor Snapdragon 695. Tady tedy změna ve srovnání s loňským Nord CE 2 Lite nenastala, což je možná trochu škoda. Čipset doplní 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. K dispozici je i 8 GB virtuální RAM.

U dalších specifikací ale najdeme zajímavé upgrady. Jedním z nich je i 108 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu s 3× bezztrátovým zoomem. Tím se stává model OnePlus Nord CE 3 Lite prvním telefonem v řadě Nord s takovýmto senzorem. Vzhledem k tomu, že je fotoaparát trojitý doplní jej ještě dva snímače. Ty sice výrobce nepotvrdil, ale spekuluje se o dvou 2 MPix senzorech.

Dále je na webových stránkách potvrzený i 6,72 palcový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Kromě toho prý obrazovka dostane několik softwarových vylepšení. Mezi dalšími potvrzenými specifikacemi najdeme i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení SuperVOOC s výkonem 67 W. Akumulátor se prý nabije za 30 minut a získá tak energii až na jeden den používání. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.1. Nu a tím posledním, co je u chystaného Nord CE 3 Lite potvrzeno, jsou barevné varianty, ve kterých půjde na trh. Jde o barvy Pastel Lime a Chromatic Gray. Jak na tom bude nový telefon s cenou zatím nevíme.