Společnost Asus a její řada ROG Phone bezesporu patří k průkopníkům v segmentu herních telefonů. Na stejnou cestu se postupem času vydali i další výrobci, ale herní telefony ROG se stále drží na špici. Loni jsme se dočkali několika modelů ze série ROG Phone 6 a ani letos nebudeme ochuzeni o další generaci těchto herních strojů. Kdy přesně dojde k jejich uvedení zatím nevíme, ale nemuselo by to trvat moc dlouho, protože se o ně už pomalu začínají zajímat tipaři a navíc také telefon Asus ROG Phone 7 prošel i testy Geekbench, a to hned ve dvou verzích.

Asus ROG Phone 7 se Snapdragonem 8 Gen2 na Geekbench

Jak už jsme zmínili, testy Geekbench prošly dvě verze telefonu Asus ROG Phone 7. Mají kódová označení AI2205_B a AI2205_C a zřejmě jde o standardní model a model ROG Phone 7 Pro. Někteří tipaři se ale domnívají, že varianta s označením C je určená pro indický trh. Je to zatím ale jen spekulace.

 

Obě varianty telefonu Asus ROG Phone 7 pohání podle testovacího výpisu osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s označením “kalama” s primárním jádrem Cortex-X3, které běží na taktovací frekvenci 3,16 GHz. Na postu GPU pak najdeme Adreno 740. Je tedy jasné, že jde o vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. V obou případech čipset při benchmarkových testech doplnilo 16 GB operační paměti. Není ale vyloučeno, že na trh půjde i verze s 18 GB RAM. Obě varianty běží na operačním systému Android 13, ale tady jsme ani nic jiného nečekali.

A jaké další specifikace by Asus ROG Phone 7 mohl podle tipařů nabídnout? Je to 6,8 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 165 GHz. Do obrazovky jistě bude integrovaný i snímač otisků. Očekáváme i baterii s vyšší kapacitou, a to zhruba 6000 mAh. Neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení s výkonem alespoň 65 W. A to je momentálně vše, co tipaři odhadují. Pokud ale budou telefony ROG Phone 7 vydané ve stejném termínu jako loni modely ROG Phone 6, máme stále dost času na doplnění dalších střípků do mozaiky specifikací.