Po sérii upoutávek a úniků společnost POCO konečně potvrdila uvedení řady POCO X5 na trh 6. února. Řada Poco X5 v Evropě značka uvede modely POCO X5 a POCO X5 Pro, v Indii se však objeví pouze druhý jmenovaný. A máme tady další uniklé informace. Tentokrát je zde sada marketingových materiálů, které potvrzují specifikace obou telefonů. Tyto specifikace samozřejmě již nejsou žádným tajemstvím.

ŘADA POCO X5 – SHRNUTÍ PODROBNOSTÍ

Podle úniků je POCO X5 5G rebrandovaný Redmi Note 12 5G s jedním zásadním rozdílem – může se pochlubit jiným, lepším procesorem. Dobře, SD 4 Gen 1 možná nabízí vyšší efektivitu, ale Snapdragon 695 5G je samozřejmě rychlejší. POCO X5 Pro je naproti tomu rebrandovaný Redmi Note 12 Pro Speed. Přináší MediaTek Dimensity 778G, což je dobrý upgrade oproti SD695, který byl uvnitř POCO X4 Pro.

Můžete se podívat na obrázek, který shrnuje specifikace telefonů. POCO X5 je vybaven 6,67-palcovým AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Má vycentrovaný průstřel s jasem až 1 200 nitů a 100% pokrytím barev DCI-P3. Telefon přinese 48megapixelový hlavní fotoaparát, 8megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát a 2megapixelový makro snímač. Pro selfie a videohovory je vybaven 13megapixelovým fotoaparátem. POCO X5 čerpá energii z baterie s kapacitou 5 000 mAh a 33W rychlonabíjením.

Řada Poco X5

Pokud jde o model POCO X5 Pro, je vybaven stejným displejem, ale údajně má sklo Corning Gorilla Glass 5 (základní model má Corning Gorilla Glass 3). Konstrukce displeje je stejná, ale nastavení fotoaparátu je jiné, hlavní fotoaparát má 108 megapixelů. Telefon má také 16megapixelový selfie fotoaparát. POCO X5 Pro má stejnou kapacitu baterie, ale rychlonabíjení je 67 W. Oba telefony mají boční čtečky otisků prstů, 3,5mm audio konektory, NFC, stereofonní reproduktory a IR senzory. Slot na karty micro SD zřejmě zmizí.

ANDROID 12 NEBO ANDROID 13?

O verzi systému Android se objevují rozporuplné zprávy. Redmi Note 12 5G spatřil světlo světa s Androidem 12 a MIUI 13. Redmi Note 12 Pro Speed zase s Androidem 13 a MIUI 14. Nemyslíme si, že POCO nechce uvést oba telefony s Androidem 13. POCO X5 vychází z modelu Note 12, ale odlišná platforma z něj dělá zcela jiný telefon. Neexistují totiž žádné důvody, proč by měl používat zastaralý OS Note 12 5G. Očekáváme tedy, že dostane novější aktualizaci systému Android – tedy Android 13. Pokud jde o MIUI, mělo by jít o 13. verzi, protože MIUI 14 se zatím ve světě teprve zabydluje.

Design je potvrzen i díky sadě uniklých renderů. POCO X5 se podívá ven v modré, černé a zelené barevné variantě. Model Pro uvidíme v černém a žlutém barevném provedení Poco Yellow.