Chystanými telefony ze série Poco X5 se zabýváme celkem dlouho. A stejně tak dlouho na ně upozorňuje i Poco. Známe jejich design a v podstatě všechny hlavní parametry. Víme i to, že už mají i všechny potřebné certifikace pro uvedení na trh, ale stále jsme neznali přesný termín představovačky. A to i přesto, že tipaři odhadovali, že je výrobce představí ještě v tomto měsíci. Ale i tuto informace dneska konečně máme.

Kdy přesně dorazí telefony řady Poco X5?

První upozornění na termín představení telefonů řady Poco X5 se objevilo na oficiálním twitterovém účtu Poco Global. To znamená, že telefony nepůjdou jen na indický trh, ale dostanou se také na další globální trhy. A to je jistě dobře, protože oba modely jsou vlastně přeznačené telefony Redmi, které se prodávají jen v Číně. Poco X5 je rebrandovaný Redmi Note 12 5G a model X5 Pro je přejmenovaný telefon Redmi Note 12 Pro Speed Edition. Ale vraťme se zpět k termínu představení. Je naplánované na 6. února/februára na 20 hodin GMT+8.

Vzhledem k tomu, že jak Poco X5, tak i X5 Pro jsou vlastně telefony Redmi, máme v jejich specifikacích celkem jasno. Oba modely mají 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a ochranným sklem Gorilla Glass 5. Dále je to u modelu X5 procesor Snapdragon 695 a u modelu X5 Pro čipset Snapdragon 778G.

Snímače otisků mají oba telefony integrované do tlačítka napájení. Hlavní fotoaparáty jsou v obou případech trojité. U standardní verze kameru tvoří 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Pro verze pak dostane 108 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamery mají rozlišení 13 MPix a 16 MPix. Standardní X5 i X5 Pro mají baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Na globální trhy dorazí v nových barevných variantách, kdy hlavně sytě žlutá s černými prvky u Poco X5 Pro je atraktivní.