Samsung usilovně pracuje na levnějších verzích svých modelů. A to, i když dnes dojde k představení netrpělivě očekávané řady smartphonů Galaxy S23 na akci Unpacked. Víme, že společnost například stále pracuje na 4G variantě Galaxy A14, která byla představena v lednu. A my konečně známe design smartphonu.

PODÍVEJTE SE NA DESIGN PŘIPRAVOVANÉHO MODELU GALAXY A14 4G

Unikl design připravovaného modelu Samsung Galaxy A14 4G/LTE. A nekoná se žádné překvapení. Smartphone tak vypadá stejně jako 5G verze představená v lednu. Design zadního krytu baterie však doznal mírných úprav. Ve všech ostatních ohledech jsou nicméně obě zařízení srovnatelná.

Galaxy A14 4G

Kapkovitý výřez smartphonu je pro trh budget modelů zásadní. Na zadní straně nás také vítá známé vertikální uspořádání trojice fotoaparátů. I když poměr obrazovky k tělu zařízení není úplně vynikající, je pro tuto cenovou kategorii přijatelný.

Samsung Galaxy A14 4G bude pohánět procesor MediaTek Helio G80 s 12nm architekturou. Má šest jader ARM Cortex-A55 s frekvencí 1,8 GHz, dvě jádra ARM Cortex-A75 s frekvencí 2,0 GHz a grafický procesor Mali-G52 MC2.

Podle specifikací se 6,6-palcový PLS LCD displej telefonu Samsung Galaxy A14 4G může pochlubit rozlišením Full HD Plus a obnovovací frekvencí 60 Hz. Kromě toho najdeme ve specifikacích 64GB/128GB úložiště a 4GB/6GB operační paměti. Samozřejmě bychom měli poznamenat, že kapacitu úložiště můžete zvýšit až na 1 TB. Hned po vybalení z krabice na něm poběží uživatelské rozhraní One UI 5.0, které vychází z Androidu 13.

Galaxy A14 4G

Na přední straně je 13megapixelový snímač selfie se světelností f/2,0. Na zadní straně modelu A14 4G se nachází 50megapixelový primární snímač, 5megapixelový ultraširokoúhlý snímač s clonou f/2,4 a 2megapixelový makro snímač. V neposlední řadě má pod zadním krytem baterii s kapacitou 5 000 mAh, která se dokáže nabíjet rychlostí 10 W.

Datum vydání smartphonu zatím není oficiálně známo. Nicméně se objevují zprávy, že se začne prodávat v březnu za zaváděcí cenu 217 dolarů.