Komě vlajkového telefonu OnePlus 11, který už za pár týdnů dorazí na globální trhy, čekáme i uvedení několika modelů střední třídy ze série Nord. Samozřejmě na uvedení těchto telefonů dojde až později, tedy poté, co se v příštím měsíci objeví na globálních trzích vlajkový telefon. A jedním z prvních modelů střední třídy, které výrobce pošle do světa může být OnePlus Nord CE 3.

Vzhledem k tomu, že telefony ze série Nord jsou čím dál tím populárnější a u uživatelů oblíbenější, zajímají se o ně celkem dost i tipaři. Například na model OnePlus Nord CE 3 začali upozorňovat už před koncem loňského roku. Nabídli nám první renderované snímky a také nám nadhodili i pár specifikací tohoto modelu. Dneska si mozaiku informací rozšíříme o pár dalších střípků a podíváme se i na design, který OnePlus Nord CE 3 předvádí na reálných fotkách.

Novinky o modelu OnePlus Nord CE 3

Reálné fotky telefony OnePlus Nord CE 3 exkluzivně zveřejnily stránky MySmartPrice. V rámci designu nečekejme nějaké převratné změny nebo inovace. Vzhled telefonu přesně odpovídá jeho cenové skupině. Rámečky kolem displeje jsou celkem úzké, brada je mírně širší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Takže stará známá klasika. Zadnímu panelu dominuje modul hlavního fotoaparátu, který tvoří dvě velká vertikálně uložená okruží pro snímače a LED blesk uložený na jejich pravé straně. V okružích vidíme celkem tři senzory. Na pravé hraně leží tlačítko napájení s integrovaným snímačem otisků prstů. Na spodní hraně je pak mřížka reproduktoru a překvapivě i 3,5 mm audio jack.

Design tedy máme za sebou a nyní se podíváme na hlavní specifikace telefonu Nord CE 3. Obrazovka je typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Přední kamera má podle odhadů tipařů 16 MPix. Jako procesor prý výrobce použil Snapdragon 695, který je spárovaný s 8/12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh, což je u telefonů střední třídy ale už běžná záležitost. Nechybí ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 67 W. A nezapomeneme ani na hlavní fotoaparát, který se chlubí primárním 108 MPix snímačem a dvěma 2 MPix senzory pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Operačním systémem je s nejvyšší pravděpodobností Android 13.