I když to na začátku tak nevypadalo, stala se produktová řada Nord společnosti OnePlus poměrně populární. Už pár let v ní vydávají několik telefonů ročně a mezi nim jsou i telefony jakési „sub série“ Nord CE. Dva z nich výrobce představil na začátku letošního roku a šlo o modely Nord CE 2 a Nord CE 2 Lite. Oba modely jsou globální, takže na své si přišli například i evropští uživatelé. Ovšem konec letošního roku se blíží, takže je potřeba pomýšlet na nástupce těchto strojů. Na obzoru je model OnePlus Nord CE 3 a tipaři se na něj už pomalu soustředí.

Stejně jako u modelu Nord CE 2 se u chystaného OnePlus Nord CE 3 prý nějakých výrazných upgradů nedočkáme. Spíš právě naopak. Parametry totiž tak trochu připomínají Nord CE 2 Lite z letošního roku. Co se ale může ve srovnání s předchozím modelem Nord CE 2 změnit, je design. Stránky 91Mobiles totiž ve spolupráci s designérem, který si říká OnLeaks, zveřejnily první rendery. Údajně vycházejí z prototypu chystaného telefonu, ale jsou prý velmi blízko tomu, jaký je i finální vzhled.

Design modelu OnePlus Nord CE 3

Vzhled telefonu OnePlus Nord CE 3 sice doznal změn, ale něco podobného jsme přece jen už kdysi viděli. Zdá se, že inspirací je vzhled modelu OnePlus X, i když je přepracovaný a přizpůsobený stávajícím trendům. Telefon má na renderech plochý čelní panel. Ve středu jeho horní části je malá “díra” pro přední kameru. Boční a horní rámečky jsou poměrně úzké, ale brada je širší. Rám je také plochý s oblými rohy. Na pravé hraně najdeme tlačítko napájení a na levé pak kolébku hlasitosti a slot pro SIM kartu. Tlačítko napájení zřejmě funguje také jako snímač otisků.

Zadnímu panelu dominuje modul hlavního fotoaparátu. Leží v levém horním rohu a tvoří jej dvě velká okruží pro foto senzory. Napravo mezi nimi vidíme kruhový LED blesk. V prvním okruží je jeden snímač a ve druhé jsou snímače dva. Ve středu zad je notoricky známé logo OnePlus. A nesmíme zapomenout ani na horní a spodní hrany telefonu OnePlus Nord CE 3. Nahoře je mikrofon a dole mřížka reproduktoru, port USB-C a druhý mikrofon. Další podrobnosti o tomto telefonu očekáváme už brzy, protože na uvedení prý dojde na začátku příštího roku.