Telefony značky Poco sklízí na trhu celkem slušný úspěch. A to i přesto, že jde ve valné většině o přejmenované modely značky Redmi. Redmi stroje tedy putují na globální trhy jako Poco telefony s upraveným designem a také mírně upravenými specifikacemi. Připomeňme například modely ze série Poco X4, které loni patřily mezi jedny z nejprodávanější telefonů na globálních trzích. Asi není potřeba dodávat, že svůj lví podíl na tom má skvěle vyvážený poměr cena/výkon. A zřejmě už za pár dnů se dočkáme dalšího modelu Poco, jmenovitě Poco X5 Pro, případně i standardního X5.

Co zatím víme o telefonu Poco X5 Pro?

Už před konce loňského roku tipaři avizovali, že v lednu/januári 2023 Poco pošle na globální trhy telefon X5 5G a C50. O telefonu Poco X5 Pro tipaři sice nehovořili, ale podle oficiálního teaseru a reálné fotky je jasné, že dojde na uvedení i tohoto stroje. První upoutávky zveřejnil na Twitteru známý tipař Mukul Sharma s tím, že příchod telefonu očekává na indickém trhu.

Upoutávkám dominuje slogan: “Jste připraveni v sobě probudit rebela?”, který má zřejmě naznačit, že Poco X5 Pro je telefon pro uživatele, kteří nejsou konzervativní. Pojďme se proto podívat, jakou rebelii můžeme očekávat v rámci specifikací a designu. A rovnou řekněme, že alespoň v rámci vzhledu se telefon drží známé designové linie. Modul hlavního fotoaparátu je podle reálné fotky obdélníkový, vertikálně rozdělený na dvě poloviny, kdy v té levé leží tři snímače a LED blesk. Primární snímač má prý rozlišení 108 MPix.

Úhlopříčku displeje modelu X5 Pro sice neznáme, ale víme, že obrazovka je typu AMOLED s rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na procesor Snapdragon 778G, který tento telefon pohání. Mezi další výbavou najdeme i dva reproduktory a podporu NFC. Je tedy pravděpodobné, že Poco X5 Pro je opět přeznačený telefon Redmi, tentokrát zřejmě Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition.