Značka Realme nedávno potvrdila, že na dnešní den, tedy na 18. srpna/augusta, připravuje na indickém trhu představovačku, na které uvede telefon Realme 9i 5G. Ovšem proslýchá se, že možná představí i nové chytré hodinky Realme Watch 3 Pro. Na ně jsme se už před časem podívali podrobněji, takže se dnes budeme věnovat avizovanému telefonu.

Co zatím o telefonu Realme 9i 5G víme

Pokud je vám název chystaného telefonu povědomý, máte pravdu. Realme totiž telefon se stejným názvem představilo už na začátku roku, ale chyběla mu podpora 5G sítí. Proto to v případě nového modelu Realme 9i 5G chtějí napravit. To samozřejmě znamená výměnu procesoru. Původní Snapdragon 680 proto nahradí čipset Dimensity 810.

K tomu také výrobce potvrdil displej s kapkovitým výřezem pro přední kameru a obnovovací frekvencí 90 Hz. Zda je typu AMOLED nebo LCD nevíme, ale vzhledem k tomu, že jde o telefon střední třídy, o kterém výrobce tvrdí, že bude levný, vsázíme na LCD obrazovku. Tipaři k tomu odhadují, že úhlopříčka je 6,6 palce a rozlišení je FullHD+.

Dále výrobce potvrdil i kapacitu baterie, která dosáhla na solidních 5000 mAh. Tipaři dodávají, že akumulátor podporuje nabíjení s výkonem 18 W. Není to sice závratný výkon, ale přece jen jde o levný telefon. Dále očekáváme i přední 8 MPix kameru a hlavní fotoaparát s 50 MPix a dvěma 2 MPix snímači. Realme 9i 5G běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0 a v rámci pamětí se údajně můžeme dočkat dvou verzí se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti a 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Podle upoutávek na stránkách výrobce půjdou na trh dvě barevné varianty, jmenovitě černá a zlatá. Telefon má mít také velmi úzký profil s 8,1 mm. Další podrobnosti se dozvíme už za pár hodin na představovačce.