Valná většina velkých výrobců telefonů má už na svém kontě alespoň jeden skládací telefon. A je jedno, zda jde o skládací klasiku nebo véčko. Pozadu nezůstala ani značka Vivo, která letos na jaře představila svůj historicky první skládací telefon Vivo X Fold. Telefon má prémiové parametry a atraktivní design. Tipaři pomalu začínají naznačovat, že v přípravách je i druhý skládací telefon, který prý dostane název Vivo X Fold S a má ambice konkurovat nedávno vydanému modelu Samsung Galaxy Z Fold 4.

Co tvrdí tipaři o telefonu Vivo X Fold S

Na skládací telefon Vivo X Fold S se v posledních dnech zaměřili dva známí čínští tipaři, Digital Chat Station a Plešatá panda. První z nich tvrdí, že telefon je v podstatě připravený na cestu na trh a může dorazit v průběhu příštího měsíce. Nicméně o jeho specifikacích a případných vylepšeních zatím mlčí. Je ale pravděpodobné, že nějaká vylepšení Vivo udělá, protože od vydání jejich prvního skládacího stroje se vývoj těchto telefonů posunul o pořádný kus dopředu.

V souvislosti s tím se na čínské síti vyjádřil i druhý tipař. Naznačuje, že chystaný skládací telefon Vivo X Fold S dostane tři zásadní vylepšení. V první řadě přezbrojí z procesoru Snapdragon 8 Gen1 na Snapdragon 8+ Gen1. Telefon dostane i baterii s větší kapacitou a rychlejším nabíjením. Kapacita naroste z 4600 mAh na 4700 mAh a nabíjení zrychlí z 66 W na 80 W. Podpora bezdrátového nabíjení údajně zůstane stejná, tedy 50 W.

Další specifikace chystaného telefonu prý jsou také stejné jako u původního modelu. Dočkat bychom se proto opět měli vnitřního 8,03 palcového AMOLED displeje s technologií LTPO, rozlišením 2160 × 1916 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále také vnějšího 6,53 palcového E5 OLED displeje s FullHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a integrovaným snímačem otisků. Hlavní fotoaparát má čtyři snímače s rozlišením 50 MPix, 48 MPix, 12 MPix a 5 MPix. Selfie kamera má 16 MPix. Samozřejmě ale jako vždy berme tyto zvěsti s rezervou a počkejme, co oznámí výrobce.