Před dvěma dny společnost Google oznámila, že Android 13 je na světě a je přichystaný pro celou řadu telefonů Pixel. Ty už pomalu aktualizaci dostávají a později dojde i na telefony mnoha dalších společností. Mezi prvními, které oznámily, že mají hotové své uživatelské rozhraní založené na nové verzi Androidu, je OnePlus. Jejich nadstavba OxygenOS 13 v otevřené beta verzi je už připravená pro telefon OnePlus 10 Pro. Nyní i Xiaomi hlásí, že má přichystanou aktualizaci MIUI 13 v beta verzi. Zatím je tu ale jen pro globální modely telefonů Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro.

Beta verze MIUI 13 pro globální Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro

Na stránkách Mi komunity najdeme avízo, že beta verze nadstavby MIUI 13 postavená na Androidu 13 je vyhrazená pouze pro 200 testerů. Ti se musí přihlásit do  testovacího programu Mi Pilot. Další podmínkou je samozřejmě to, že testeři jsou zároveň majiteli globálních telefonů Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Dále také platí, že ten kdo se přihlásí dřív, dostane při testování přednost.

Testerům zástupci Mi komunity doporučují, aby se připojili ke kanálu Telegram pro podrobnější informace o aktualizaci via OTA. Pro jistotu opět připomínáme, že před aktualizací je velmi žádoucí záloha všech osobních a důležitých dat. Testeři také musí počítat s tím, že některé aplikace třetích stran ještě nejsou kompatibilní se systémem Android 13 a beta verzí MIUI 13, takže nemusí fungovat. Pro instalaci aktualizace musí telefony Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro běžet na MIUI Global Stable ROM. A jejich majitelé musí být členy komunity Mi a mít účet Mi.

Verze MIUI 13.0.4.0 TLCMIXM je k dispozici pro majitele modelu Xiaomi 12, zatímco MIUI 13.0.4.0 TLBMIXM je přichystaná pro majitele modelu Xiaomi 12 Pro. Velikost aktualizace je v prvním případě 4,2 GB a ve druhém případě 4,3 GB a její součástí je i srpnová bezpečnostní záplata.