Představení nového telefonu značky Realme na vietnamském trhu by obvykle pro našince neznamenalo nijak zásadní novinku, ale zdání klame. Dnes se totiž ve Vietnamu poprvé představil nový model Realme 9i, který samozřejmě velmi záhy vyrazí i na globální trhy. A pokud budeme vycházet z minulých zkušeností, tak i včetně našeho. Nový telefon vypadá velmi slušně a mohl by střední třídu trochu provětrat, i když bychom si asi představovali přece jen o něco nižší cenu. Ale k tomu se dostaneme postupně, pro začátek se pojďme na nový telefon podívat podrobněji.

Realme 9i se chlubí novým designem v porovnání s minulou generací, i když rozdíly nejsou nijak radikální. Použitý IPS displej je se 6.6-palcovou úhlopříčkou a nabízí FullHD+ rozlišením a hlavně škálovatelnost obnovovací frekvencí, od 30 do 90 Hz. Uvnitř pak najdeme nový procesor Snapdragon 680, který je jedinou ze 6 nm novinek od Qualcommu bez 5G sítí. Doplní ho pak 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, kterou případně rozšíříte i pomocí microSD slotu. A potěší i možnost extra 5 GB virtuální RAM. Baterie pak má kapacitu 5000 mAh a zvládá 33W nabíjení. Čtečka otisků prstů je na boku a telefon běží na Realme UI 2.0 založené na Androidu 11.

Sestava fotoaparátů je poplatné nižšímu zaměření telefonu, protože má 50 Mpx primární senzor a 2 Mpx makro či 2 Mpx monochrom. Případně 16 Mpx selfie kamerku. Do prodeje zamíří Realme 9i v modré nebo černé barvě a v přepočtu má přijít na nějakých 286 dolarů. Bude tak místo na trhu asi hledat jen trochu složitě, protože konkurence je v této kategorii neúprosná. Ale třeba ještě globální oficiální cena překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.