Máme tu první prázdninový den a červenec/júl bude zároveň také měsícem, ve kterém se na trhu objeví hromada telefonů s prémiovým procesorem Snapdrago 8+ Gen1, případně Dimensity 9000 Plus. Své vlajky představí například společnosti Xiaomi, Lenovo, Motorola a nebo Asus. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na značku Black Shark. I oni totiž už chystají svůj herní stroj se Snapdragonem 8+ Gen1 a tipaři na něj poprvé upozornili v květnu/máji. Jeho název je Black Shark 5S a s ním půjde na trh i jeho Pro verze.

Odhadované specifikace telefonů Black Shark 5S a 5S Pro

Chystané herní telefony Black Shark 5S a 5S Pro jsou vlastně vylepšenými verzemi modelů řady Black Shark 5, které v Číně debutovaly v březnu/marci a o tři měsíce později se objevily i na globálních trzích. U modelů 5S je asi tou největší změnou přezbrojení z procesoru Snapdragon 8 Gen1 na Snapdragon 8+ Gen1.

Na další specifikace obou novinkových strojů upozorňuje známý tipař Digital Chat Station s tím, že celkem dost specifikací budou mít oba modely společné. Prvním společným parametrem je 6,67 palcový OLED displej, který je citlivý na tlak. Obrazovka má rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvence zřejmě dosáhne na 144 Hz, stejně jako u modelů Black Shark 5.

Procesor Snapdragon 8+ Gen1 bude v případě chystaných herních telefonů opět spojený s úložištěm SSD a UFS. Baterie prý má kapacitu 4790 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Oba telefony mají trojitý hlavní fotoaparát. U standardní verze očekáváme primární senzor s rozlišením 64 MPix a Pro verze dostane 108 MPix primární snímač. Ve výbavě najdeme i duální stereo reproduktory a nebo také magnetická herní tlačítka. Operačním systémem je Android 12 s herní nadstavbou Joy 13. Uvedení nových telefonů tipaři odhadují na začátek září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.