Na začátku letošního roku uvedla společnost OnePlus svůj první letošní vlajkový telefon OnePlus 10 Pro. Zhruba za tři měsíce se dostal i na globální trhy a už v té době se začalo nesměle mluvit o tom, že v přípravách je další vlajkový stroj. V té době se hodně spekulovalo o jeho názvu, ale teprve nedávno výrobce potvrdil, že telefon půjde na trh jako OnePlus 10T. A zároveň se na síti objevily i jeho první renderované snímky.

A protože OnePlus 10T bude debutovat už v průběhu tohoto měsíce, informace o něm nabývají na intenzitě. Nyní jsou například na stránkách SmartPrix k vidění zbrusu nové renderované obrázky, které srovnávají design chystaného modelu 10T s jeho starším sourozencem 10 Pro. Obrázky prý vycházejí z reálných fotek předprodukčního modelu a můžeme si všimnout jemných designových rozdílů u modulu hlavního fotoaparátu.

Designové rozdíly mezi OnePlus 10T a OnePlus 10 Pro

Na srovnávacím snímku jsou designové rozdíly mezi modelem OnePlus 10T a 10 Pro označené, takže si jich všimneme na první dobou. Modul fotoaparátu u chystaného telefonu nebude přesahovat přes hranu přístroje. Navíc ve srovnání s předchozími rendery se netáhne přes celou šířku zad, ale je jasně ohraničen do tvaru čtverce. Zdá se také, že kovový rám nahradí rám plastový. K tomu se lehce přeskupí i senzory v modulu, kdy se LED blesk přesune o jednu pozici dolů. Zdá se také, že výrobce u OnePlus 10T vypustil posuvné tlačítko Alert. Ke změně dojde i na druhé straně, protože mírně zakřivený displej modelu Pro se změní na plochý.

Z parametrů chystaného OnePlus 10T připomeňme 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. “Díra” pro přední kameru se z levého horního rohu přesunula do středu horní části obrazovky. Chystaný telefon dostane rychlejší nabíjení s výkonem 150 W, ale jeho hlavní fotoaparát bude skromnější než u modelu 10 Pro. Tvoří jej 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix senzory. Baterie má také mírně nižší kapacitu, a to 4800 mAh. A tou hlavní změnou ve srovnání s předchozím modelem je procesor Snapdragon 8+ Gen1. Na trh půjde černá a zelená barevná varianta.