Herní telefony řady Black Shark patří vždy k tomu nejlepšímu, co je v této kategorii na trhu. Loňský Black Shark 4 a všechny jeho varianty opět trhal prodejní rekordy a tak jsme napjatě čekali na novou generaci. Ta to nakonec stihla ještě do konce března, protože se dvojice novinek řady Black Shark 5 oficiálně představila světu právě dnes. A bleskurychle se hlavně Pro varianta hned po vydání zapsala do žebříčků prestižních benchmarků. Ale k tomu se dostaneme postupně.

Oba nové modely toho mají hodně společného a liší se tak v podstatě jen použitým čipsetem a fotoaparáty. Tedy ne, že ty by u herního telefonu byly nějak zásadní… Jinak jsou designově navlas stejné a chlubí se také novými světelnými SharkEye RGB efekty. Základní verze sází na starý dobrý Snapdragon 870 a Pro varianta pak samozřejmě raději používá high-end Snapdragon 8 Gen 1. Takže pro každého něco. Oba telefony mají LPDDR5 RAM a rychlou UFS3.1 vnitřní paměť, ale Pro verze ještě navrch přinese kombinaci vnitřní paměti s SSD diskem. Rychlosti jsou tak opravdu závratné.

Nový král výkonu

Black Shark 5 Pro tak v Antutu dosáhl fantastických 1.129.716 bodů a s velkým náskokem dominuje veškeré konkurenci. Na úrovni je ale prý i nový systém chlazení, kde celková plocha dosahuje 5320mm². A protože jde o herní telefony, tak samozřejmě mají i “ramenní” hardwarová tlačítka a další vymoženosti. Baterie se 4650 mAh kapacitou je lehce pod průměrem, ale 120W nabíjení to rychle dožene. S ním dobijete telefon jen za pouhých 15 minut. Navíc se Pro verze může pochlubit i dalším prvenstvím, když zničila konkurenci v audio testu DxOMarku.

Každý herní telefon ale samozřejmě potřebuje i parádní displej. Nejinak je tomu i zde a 6.67-palcový E4 AMOLED s FullHD+ rozlišením a 144 Hz vše splňuje. Dále pak dostaneme třeba podporu HDR10+, 1300 nitů maximálního jasu, 720 Hz samplovací frekvenci, 8.3 ms odezvu nebo certifikaci SGS Blu-ray. Paráda. Fotoaparáty jsou trojité, přičemž Black Shark 5 Pro má 108 Mpx + 13 Mpx ultra-wide a 5 Mpx telefoto senzory. Nu a základní model pak jen 64 Mpx + 13 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro.

A dostaneme i velmi slušné ceny

Do prodeje telefony zamíří už 2. dubna, ale pravděpodobně zatím jen čínském trhu. Black Shark 5 bude začínat na 441 dolarech za 8GB+128GB variantu a vyšplhá až na 520 dolarů za 12GB+256GB. Black Shark 5 Pro začne na 661 dolarech za 8GB+256GB a nejvyšší 16GB+512GB verze vyjde na 866 dolarů. Lehce se ještě modely liší barvami, když obě mají černou a bílou, ale jen základní verze šedou.