Představení telefonů řady Oppo Ren 8 se zřejmě blíží, protože téměř každý den se na síti objeví informace o specifikacích jednotlivých modelů. Zrovna včera jsme si shrnuli některé z parametrů telefonu Reno 8 SE. Také už něco málo víme o modelech Reno 8 a Reno 8 Pro. Tipaři odkryli i zvěsti o Reno 8 Lite, které půjde na evropský trh, ale jde „jen“ o rebrand čínské verze Reno 7 Lite 5G. A dnes tu máme hlavní specifikace telefonu Oppo Reno 8 Pro Plus.

Tipaři odhadují specifikace Oppo Reno 8 Pro Plus

Asi nikoho nepřekvapí, že čerstvé informace o telefonu Oppo Reno 8 Pro Plus zveřejnili tipaři. Nám dobře známý Mukul Sharma na svém twitterovém účtu sdílí to nejdůležitější, co telefon nabídne, takže se na hlavní parametry podíváme i my. Začneme displejem, o kterém Sharma tvrdí, že je typu OLED, má úhlopříčku 6,7 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz.

Oppo Reno 8 Pro Plus pohání procesor z dílen MediaTek, konkrétně Dimensity 8100 Max s NPU čipem MariSilicon X. Přidání tohoto čipu zvýší výkon fotoaparátů, což jistě ocení fanoušci mobilní fotografie. A když už mluvíme o fotoaparátech, tak u nich ještě chvíli zůstaneme. Tipař totiž odhaduje, že přední kamera dostane 32 MPix senzor Sony IMX709. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním snímačem Sony IMX766.

Dále tipař avizuje i baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Telefon má prý v pase 7,34 mm, což znamená, že jde o poměrně tenký telefon s hmotností 183 gramy. Výrobce přidal i duální stereo reproduktory, podporu NFC a hliníkový rám. Co se barevných variant týče, tak na trh prý telefon půjde v barvě zelené, šedé a černé, Operačním systémem je samozřejmě Android 12. Jestli se tipař nemýlí, tak Reno 8 Pro Plus bude velmi slušným zástupcem střední třídy. Stále ale netušíme, kdy přesně Oppo svou řadu Reno 8 představí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.