Společnost OnePlus se letos poměrně výrazně soustředí na telefony střední třídy, které uvádí ve své produktové řadě Nord. Jedním z očekávaných přírůstků je i model OnePlus Nord 2T, o kterém už delší dobu víme, že se na trh dostane v tomto měsíci. Je pravda, že už na začátku května/mája jej OnePlus v tichosti zalistoval na stránkách e-shopu Aliexpress a je už nyní dostupný například v Dubaji nebo Nepálu. Ovšem stále čekáme na termín představení v Evropě.

Zdá se, že čekání je u konce, protože OnePlus přidal na svůj YouTube kanál video s odpočítávání doby do oficiálního představení telefonu OnePlus Nord 2T v Evropě. Video vzápětí zmizelo, ale přesto víme, že telefon výrobce na evropském trhu představí 19. května/mája. S ním dojde i na uvedení modelu Nord CE 2 Lite 5G a sluchátek OnePlus Nord Buds. A díky stránkám IndiaToday víme, že Nord 2T ve stejný den dorazí i na indický trh. Sem ale bez telefonu Nord CE 2 Lite a sluchátek, protože oba produkty jsou v Indii už nějakou dobu na trhu.

Specifikace OnePlus Nord 2T

Parametry telefonu sice už známe díky Aliexpressu, ale jistě nebude na škodu si je v rychlosti zopakovat. OnePlus Nord 2T má 6,43 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a rozlišením FullHD+. V levém horním rohu obrazovky je “díra” pro přední 32 MPix kameru a do displeje je také integrovaný snímač otisků. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači.

Na postu procesoru najdeme čipset Dimensity 1300, který je spárovaný s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12.1. Co se týče ceny, tak ta je na Aliexpress nastavená na 399 dolarů. Na indickém trhu se údajně bude pohybovat kolem 30000 indických rupií, což je po převodu na dolary zhruba 387 $. Ale jaká bude evropská cena zatím nevíme.