Vývojářská konference I/O společnosti Google je v plném proudu. Včera došlo na představení telefonu Pixel 6A, který ale půjde do prodeje až na konci července/júla. Mluvilo se také o chystaných hodinkách Pixel Watch, na které dojde až na podzim a v podstatě se potvrdil jejich design s kruhovým klenutým displejem, jednou korunkou, jedním fyzickým tlačítkem a integrovanou aplikací Fitbit. Nechybí jim ani nepřetržité sledování tepové frekvence a spánku a také operační systém Wear OS 3. Hodinky půjdou na trh společně s telefony Pixel 7 a Pixel 7 Pro, o kterých se ostatně na konferenci také mluvilo.

Co Google řekl o telefonech Pixel 7

Nejdříve Google potvrdil, že na uvedení modelů Pixel 7 a Pixel 7 Pro dojde jako vždy na podzim. Na konkrétní termín představení je prý ale zatím ještě brzy. Dalším hlavním tématem u chystaných telefonů byl procesor. I letos je bude pohánět vlastní čipset Tensor, tentokrát to ale bude jeho vylepšen druhá generace. Samozřejmě oba Pixely poběží hned po vybalení z krabice na operačním systému Android 13.

Google na vývojářské konferenci také zveřejnil první renderované obrázky telefonů řady Pixel 7. Respektive snímky jejich zadního panelu. Na nich vidíme, že design letošních modelů zůstává bez nějakých radikálních změn ve srovnání s telefony Pixel 6. I zde najdeme horizontálně orientovaný modul hlavního fotoaparátu. Lišta je letos vyrobená z leštěného hliníku, táhne se přes celou šířku zad a přesahuje až přes boční hrany. Standardní a Pro verze se budou lišit jen počtem foto senzorů hlavní kamery.

Zadní panel je co do barevnosti jednolitý. Google tedy upustil od dvoubarevného členění zad. Standardní Pixel 7 půjde na trh v barvách Obsidian, Snow a Lemongrass a Pixel 7 Pro pak v barvách Obsidian, Snow a Hazel. Víc toho o chystaných telefonech série Pixel 7 Google nesdělil. Je ale pravda, že do podzimu je daleko a je tu tedy dost prostoru a času na odhady tipařů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.