Společnost Oppo se nyní zaměřila na svou poměrně populární řadu Reno. Víme, že momentálně chystají minimálně dva telefony, Reno 8 a Reno 8 Pro. Hovoří se i o modelu Reno 8 Lite, který prý půjde na evropský trh, ale tento telefon je údajně jen přeznačená čínská verze Reno 7 Lite 5G. Dnes se podíváme také na dalšího možného adepta do série Reno, kterým je Oppo Reno 8 SE.

Některé z parametrů telefonu Oppo Reno 8 SE

Informace o specifikacích se exkluzivně objevily na stránkách 91Mobiles ve spolupráci s tipařem Yogeshem Brarem. Tou asi nejzajímavější zvěstí je, že telefon Oppo Reno 8 SE je v podstatě model OnePlus s interním označením Meili, který je prý aktuálně interně testován v Indii. Takže se zdá, že se zřejmě opět dočkáme velkého přeznačování, které se pomalu mezi společnostmi sdruženými v BBK Electronics stává trendem..

Podle tipaře má Oppo Reno 8 SE 6,43 palcový displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Zřejmě jde o panel typu AMOLED. Telefon prý pohání osmi jádrový procesor z dílen MediaTek, konkrétně Dimensity 1300 založený na 6nm výrobním procesu TSMC. Do páru s čipsetem půjde 6 GB a 8 GB operační paměti společně se 128 GB a 256 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit.

Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Ale podle tipaře prý půjde na trh i druhá verze Oppo Reno 8 SE s podporou 80 W nabíjení. Tipař také uvádí, že snímač otisků je integrovaný do obrazovky a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou ColorOS 12. Chybět ale bude 3,5 mm audio jack, což dnes už ale asi nepřekvapí. K foto výbavě tipař dodává, že hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX766 a podporou OIS. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix senzor. Přední kamera dostane 32 MPix senzor Sony IMX709. Cenu telefonu a termín představení zatím neznáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.