Společnost Oppo chystá nejen další rozšíření produktové řady K10 o telefon Oppo K10x, ale už nějakou dobu slyšíme i o tom, že v přípravách jsou také telefony série Reno 8. Vydání jak telefonu K10x, tak i modelů Reno 8 se blíží, protože postupně procházejí potřebnými certifikacemi. Například u řady Reno 8 tipaři odhadují, že se dostane na trh v červnu/júni nebo na začátku července/júla. Dnes se proto podíváme na telefon s kódovým označení Oppo PFZM10, který se objevil na benchmarkové platformě Geekbench.

První informace o modelu Oppo PFZM10

Podle testovacího výpisu Geekbench byl telefon Oppo PFZM10 testovaný s osmi jádrovým procesorem. Ten má čtyři jádra s taktem 2,00 GHz a čtyři jádra s taktovací frekvencí 2,85 GHz. Z tohoto údaje tipaři usuzují, že jde o čipset Dimensity 8100 a nebo Dimensity 8100 Max. Výpis dále ukazuje, že při testech procesoru sekundovalo 12 GB operační paměti a telefon běžel na systému Android 12.

Z výše uvedeného plyne, že model Oppo PFZM10 spadá do střední třídy, právě díky použitému čipsetu, který je založený na 5nm výrobní technologii. Dodejme, že telefon v Single-core testu nasbíral 812 bodů a ve více jádrovém testu pak 3323 body. Tyto informace jsou vodítkem pro odhady tipařů, kteří se snaží rozklíčovat, o který model z řady Reno 8 jde a zatím se shodují na modelu Oppo Reno 8 Pro. Z dřívějška totiž víme, že standardní verzi Reno 8 pohání procesor Snapdragon 7 Gen1, který ale ještě není oficiálně na světě.

A když už mluvíme o modelu Oppo Reno 8 podívejme se i na jeho specifikace, které zatím známe. Tipaři odhadují, že telefon dostane 6,55 palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Procesor Snapdragon 7 Gen1 doplní 8 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Počítat prý můžeme i s baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou 80 W nabíjení. Přední kamera má 32 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Operačním systémem je, samozřejmě, Android 12.