Dnes se po dlouhých průtazích konečně oficiálně představily světu nové high-end čipsety od Samsungu. Exynos 2200 si v posledních týdnech prošel celkem velkým tiskovým martyriem a zákulisní zdroje hovořily o velkých problémech. Ať už s výkonem, spotřebou, nebo při výrobě. To lehce zastínilo revoluční počin těchto čipsetů, protože jde o premiéru grafiky od AMD s architekturou RDNA 2. Hlavní problémy se ale Samsungu evidentně podařilo překonat, protože v předběžném listingu některých evropských obchodů jsou k vidění právě modely s čipsety Exynos.

Samsung už poměrně dlouho dělí čipsety u high-end řady podle regionů a Evropa v podstatě vždy dostávala právě Exynosy. Letos to ale i vzhledem ke zmíněným problémům chvíli vypadalo, že by tentokrát mohly i na starý kontinent dorazit modely se Snapdragony. Podle všeho tak ale tomu nebude a znovu tak dostaneme čipsety vlastní korejské provenience. V minulosti šlo v drtivé většině případů o nevýhodu, ale třeba tomu letos bude naopak. První testy sice nejsou bůhvíjak optimistické, ale to se ještě může změnit. Navíc stále nejde o zcela oficiální informace o rozdělení regionů.

Zmíněné listingy italských obchodů také znovu už předem varovaly před velmi vysokými cenami novinek. Samozřejmě může jít jen o odhad a nástřel cen, ale optimismus pomalu vyprchává. Ostatně i před pár dny zveřejněné globální ceny jsou poměrně vysoké a ty evropské jsou vždy ještě o stupínek výš. Za takový Samsung Galaxy S22+ v 8GB+128GB kombinaci bychom tak údajně měli zaplatit masivních 1190 euro. To by oproti minulé generaci byl skok o slušných 150 euro… No levné evidentně letošní vlajkové Samsungy opravdu nebudou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.