Moji oblíbenci z OnePlus už svoji letošní aktivitu odstartovali čínským představení vlajkového modelu OnePlus 10 Pro. Ale šlo samozřejmě jen o první krok z mnoha v roce 2022. A indický expert Yogesh Brar dnes na Twitteru zveřejnil plány firmy pro celé první pololetí, tedy alespoň co se telefonů týče. Informace samozřejmě nejsou oficiální, ani zcela kompletní, ale jedná se o velmi zajímavý příspěvek do diskuze. A fanoušci značky se v příštích týdnech a měsících určitě mají na co těšit. Tedy pokud vše dobře dopadne…

Vše by mělo v únoru zahájit indické představení nového dobyvatele střední třídy, modelu OnePlus Nord CE 2. Ten je označen primárně jen jako indický, ale předchozí zprávy hovořily i o pravděpodobné evropské dostupnosti. Navíc regionální omezení si značky v minulosti vyhradila jen pro opravdu low-end modely telefonů. Nord CE 2 by měl být nástupcem velmi populárního CE a údajně přinese třeba 6.4-palcový AMOLED panel s 90 Hz, procesor Dimensity 900 5G nebo trojitý fotoaparát s hlavním 64 Mpx senzorem. A v únoru by ještě sestavu měl doplnit i nový levný Nord N20 se Snapdragonem 695. Ten už dokonce i přímo s označením pro Evropu.

Březen pak je v plánech vyhrazen pro představení globální varianty vlajkového OnePlus 10 Pro. Jen asi nejsem sám, koho zaráží naprostá absence jakýchkoli informací i základním OnePlus 10. Že by ho letos firma kompletně vynechala ? Pravděpodobně ne a důvodem může být čekání na dostupnost high-end čipsetů Mediateku. Duben pak přinese jednu z největších změn v historii značky, protože by se poprvé měl představit nový unifikovaný operační systém. Tedy výsledek sloučení Oxygen OS od OnePlus a Color OS od OPPO.