Dnes nám Redmi oficiálně potvrdili datum představení telefonů řady Note 11. Sice bohužel zapomněli přesně zmínit, které modely to vlastně uvidíme, ale k tomu máme i vlastní sílu dedukce. Jedním z těchto modelů by měl být i levný kousek Redmi Note 11S, který bude podle veškerých dostupných informací k mání i globálně. Sice se spekulovalo, že se možná do světa podívá jako POCO M4 Pro 4G, ale v tom případě možná půjde o lehce upravenou verzi. Každopádně možná telefon nabídne velmi zajímavé parametry za ještě zajímavější cenu.

Jeden z nich nám dnes exkluzivně naservíroval i známý indický tipster Mukhul Sharma. Podle jeho slov totiž Redmi Note 11S dostane opravdu AMOLED panel s 90 Hz obnovovací frekvencí. Ostatně i minulá generace Note 10S se pyšnila AMOLED panelem, ale jen s klasickými 60 Hz. U levných telefonů této kategorie to stále není zrovna pravidlem, takže jde o velmi příjemné zjištění. Novinka by teoreticky mohla být ještě levnější, než zmíněná minulá generace. Ani zbytek vybavení by pak neměl dělat ostudu a zajímavý má být i nový design s „hranatějšími“ liniemi.

Dostaneme tak třeba i velmi solidní foto senzory. Prim bude údajně hrát 108 Mpx senzor Samsung HM2, který pak doplní 8 Mpx Sony IMX355 ultra-wide, 2 Mpx makro a 2 Mpx senzor hloubky pole. Procesorem určitě bude nějaký kousek od Mediateku a mezi horké favority patří Helio G96. Zcela vyloučen ale není některý z rodiny čipsetů Dimensity. Původně se spekulovalo i o super rychlém nabíjení, ale na této frontě zatím nemáme žádné další informace. Tak snad bude už jen za pár dnů chytřejší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.