Nová vlajková řada korejského Samsungu se oficiálně představí už 8. února a s Galaxy S22 tak budeme konečně mít další high-end telefony nové generace. Kromě toho nám také naservírují i luxusní nové tablety řady Tab S8, které vypadají opravdu prémiově už na pohled. Bohužel ale prémiově vypadají i ceny veškerých plánovaných modelů Samsungu. Dnes je zveřejnil jeden z velmi dobře informovaných čínských „leaksterů“ a peněženka opravdu zapláče. Lidové ceny sice nečekal zhola nikdo, ale letos si za špičkové telefony opravdu masivně připlatíme nezávisle na značce.

Zveřejněné ceny jsou brány jako globální v dolarech, takže v zásadě ty americké. Evropský zákazník si tak může vše přepočítat zhruba jako dolar=euro a ten český pak přihodit ještě něco navíc pro dobrou míru. Náš specifický trh totiž nikdy nezklame, naposledy jsme to měli možnost vidět u cen velmi nedávného Samsungu Galaxy S21 FE. Novinky tak asi budou začínat vysoko nad hranicí 20 tisíc korun a spíše se většinou budou blížit 30 tisícům. Samozřejmě jde o špičkové kusy, ale i tak se nám pomalu protáčí panenky už teď.

Základní Galaxy S22 má začínat na 899 dolarech a za lepší S22+ si připlatíte na 1099 dolarů, potažmo s S22 Ultra na lidových 1299 dolarů. A to se samozřejmě s největší pravděpodobností bavíme o základních paměťových verzích. Ty vybavenější pak přihodí ještě hezkých pár dalších tisíc. Nu a nové tablety řady Tab S8 na tom budou velmi podobně. Nejnižší varianta tak bude začínat někde těsně pod 850 dolary, Tab S8+ pak mezi 900 – 1000 dolary a nejvyšší Tab S8 Ultra přes 1100 dolarů. To abychom pomalu opravdu začali šetřit. Nebo připravovat bankovní loupež…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.