Na konci každého kalendářního roku se stalo nepsaným pravidlem, že se na síti snad všichni výrobci chytrých telefonů snaží upozornit na své chystané stroje pro rok nadcházející. Většinou jde o vlajkové modely s čerstvě uvedenými prémiovými procesory. A pokud na chystané telefony neupozorní přímo výrobce, můžeme si s jistotou vsadit na tipaře a jejich zvěsti. Asi nejagilnějším je Digital Chat Station, který má i před koncem letošního roku plné ruce práce. Na Weibo aktuálně sdílí info, že telefony Realme GT Neo3 a Redmi K50 použijí procesor Dimensity 8000.

Je to jistě zajímavá informace, protože o tom, že MediaTek na čipsetu Dimensity 8000 pracuje už víme. Ale na jeho uvedení doposud nedošlo. Připomeňme, že podle tipařů jde o procesor založený na 5nm výrobní technologii. Má dva clustery po čtyřech jádrech a GPU Mali-G510MC6. Nu a vzhledem k tomu, že jej najdeme v telefonech Realme GT Neo3 a Redmi K50, předpokládáme, že si oba modely budou slušně konkurovat. Nepůjde ovšem o vlajkové stroje, ale spíš o vyšší střední třídu.

O Dimensity 8000 toho víme jen opravdu málo a čipset ještě neprošel žádnými benchmarkovými testy. Navzdory tomu tipaři odhadují, že výkonem i parametry leží chystaný procesor mezi čipsety Dimensity 7000 a Dimensity 9000. To nakonec naznačuje i jeho číselné označení. Zároveň je tu ale předpoklad, že bude mnohem lepší než Dimensity 1200, který Realme použilo u prvního modelu Realme GT Neo. A vzhledem k tomu, že Dimensity 8000 zatím MediaTek nepředstavil neočekáváme, že telefon Realme GT Neo3 uvidíme dřív, než na konci prvního kvartálu příštího roku.