Na konci každého kalendářního roku se stalo nepsaným pravidlem, že se na síti snad všichni výrobci chytrých telefonů snaží upozornit na své chystané stroje pro rok nadcházející. Většinou jde o vlajkové modely s čerstvě uvedenými prémiovými procesory. A pokud na chystané telefony neupozorní přímo výrobce, můžeme si s jistotou vsadit na tipaře a jejich zvěsti. Asi nejagilnějším je Digital Chat Station, který má i před koncem letošního roku plné ruce práce. Na Weibo aktuálně sdílí info, že telefony Realme GT Neo3 a Redmi K50 použijí procesor Dimensity 8000.

Je to jistě zajímavá informace, protože o tom, že MediaTek na čipsetu Dimensity 8000 pracuje už víme. Ale na jeho uvedení doposud nedošlo. Připomeňme, že podle tipařů jde o procesor založený na 5nm výrobní technologii. Má dva clustery po čtyřech jádrech a GPU Mali-G510MC6. Nu a vzhledem k tomu, že jej najdeme v telefonech Realme GT Neo3 a Redmi K50, předpokládáme, že si oba modely budou slušně konkurovat. Nepůjde ovšem o vlajkové stroje, ale spíš o vyšší střední třídu.

O Dimensity 8000 toho víme jen opravdu málo a čipset ještě neprošel žádnými benchmarkovými testy. Navzdory tomu tipaři odhadují, že výkonem i parametry leží chystaný procesor mezi čipsety Dimensity 7000 a Dimensity 9000. To nakonec naznačuje i jeho číselné označení. Zároveň je tu ale předpoklad, že bude mnohem lepší než Dimensity 1200, který Realme použilo u prvního modelu Realme GT Neo. A vzhledem k tomu, že Dimensity 8000 zatím MediaTek nepředstavil neočekáváme, že telefon Realme GT Neo3 uvidíme dřív, než na konci prvního kvartálu příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.