Značka Vivo už se pomalu začíná drápkem zachytávat i na našem trhu , i když jejich aktuální vlajková řada u nás stále není dostupná. Té vládne model Vivo X70 Pro+, který se poprvé ukázal světu letos v září. Výbavu má samozřejmě parádní a ambice si dělal dokonce i v kategorii fotoaparátů. Čerstvě ho konečně proklepnuli na DxOMarku a telefon rozhodně nezklamal. Do Top 10 se s přehledem dostal a potvrdil tak příslušnost k absolutní špičce. Nemluvě o tom, že jde o druhý nejlevnější model ve zmíněné Top 10.

Vivo X70 Pro+ má minimálně papírově s fotoaparáty co nabídnout, protože soupis senzorů vypadá impozantně. Hlavní 50 Mpx senzor Samsung GN s f/1.57 doplňuje 48 Mpx ultra-wide s gimbal stabilizací a dvojice 12 Mpx + 8 Mpx telefoto senzorů s 2x a 5x možnostmi optického zoomu a OIS. To vše s optikou Zeiss a speciálním povrchem čoček také od této firmy na minimalizaci odlesků a lens flare. Čipset Snapdragon 888+ s dedikovaným čipem V1 na zpracování snímků pak svoji práci také zastane velmi dobře.

V samotných testech Vivo X70 Pro+ dosáhlo na celkových 135 bodů a vyrovnalo tak například výsledek Pixel 6 Pro. Na vedoucí dvojici Huawei P50 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra (144, respektive 143 bodů) to ale nestačilo. Recenzenti chválili skvělou expozici, dynamický rozsah a přesné barvy, stejně jako nízký šum za horšího světla nebo efektivní stabilizaci. Méně se už ale líbil pomalejší autofokus, šum ve videu ve špatných světelných podmínkách nebo občasné artefaktování. Nové Vivo tak určitě nezklamalo, i když tvůrci možná mířili ještě o chlup výše. Tak to třeba vyjde příště.