Hodnocení recenzenta

Na zcela autonomní produkty Honoru si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Otázka je, zda se tak vůbec někdy stane. Sluchátka Earbuds 2 Lite si pořídí jen zarytí fandové této značky,

7
x/10

Návrat značky Honor, nyní již jako samostatného výrobce, se prozatím neobešel bez úplného odstřihnutí od dříve mateřské společnosti Huawei. Ať již to byl chytrý náramek Honor Band 6, nebo nedávno přestavený telefon Honor 50, pokaždé se jednalo o přeznačené produkty Huawei s drobnými funkčními úpravami či změnami. Nyní se do nabídky tohoto výrobce dostávají TWS Bluetooth sluchátka, která nám nově přistála v redakci. Zda se jedná o první svébytný produkt Honoru, nebo o další dvojče již existujících sluchátek Huawei, vám prozradí recenze Honor Earbuds 2 Lite.

RECENZE HONOR EARBUDS 2 LITE – BALENÍ

Obsah balení nepředstavuje vůbec žádné překvapení. Bílá krabička obsahuje kromě samotného pouzdra se sluchátky dostatečně dlouhý kabel k nabíjení a dokumentaci s návodem, jak si stáhnout nezbytnou aplikaci AI Life. Vzhledem k tomu, že se jedná o sluchátka typu špunty, jsou přibaleny i dvě sady silikonových nadstavců v různých velikostech. Nic víc není potřeba.

RECENZE HONOR EARBUDS 2 LITE – KONSTRUKCE A KVALITA ZPRACOVÁNÍ

Tuto kapitolu začnu u pouzdra, které má obdélníkový tvar, je zhotovené z lesklého a pevného plastu. Ten se samozřejmě časem určitě poškrábe. Na mnou testovaném bílém provedení nebudou škrábance tak výrazné, jako na černé verzi, která je také k dispozici. Na spodní straně pouzdra najdete USB-C konektor pro nabíjení, na pravém boku tlačítko pro párování a na čele pak malou indikační LED. Ta vám prozradí, jestli jsou sluchátka v párovacím režimu či jak je na tom baterie, tedy alespoň přibližně.

K víčku pouzdra mám dvě drobné výtky. Jednak úplně přesně nelícuje se samotným tělem a za druhé se mírně viklá. Nejde o nic dramatického, ale nepůsobí to nejhodnotněji. Magnet jej ale dobře drží na svém místě. Totéž platí o magnetech, které drží sluchátka v pouzdře. Ta jsou vyrobena ze stejného lesklého plastu, a pokud budete mít vlhké prsty, můžete mít lehce problém je jednou rukou z pouzdra vydolovat. Při troše cviku to ale brzy zvládnete.

Tvar sluchátek může připomínat Apple Airpods Pro. Baculatá část s měničem a elektronikou dobře sedne do ucha a výstup se silikonovým špuntem lehce vklouzne do zvukovodu. Při pohledu na střední vypouklou část jsem měl trochu obavu o pohodlí při delším nošení, ale žádného diskomfortu jsem se nedočkal. Na každém sluchátku jsou dva MEMS mikrofony, které slouží pro potlačení okolního hluku, třetí pak pro hovory. Tělo sluchátek nenabízí žádnou zvýšenou ochranu proti vodě, na venkovní sport tak příliš vhodná nebudou.

RECENZE HONOR EARBUDS 2 LITE – HARDWARE A ZVUK

O reprodukci zvuku se stará 10mm měnič se standardním frekvenčním rozsahem. Pro přenos zvuku slouží kodeky SBC a AAC. Při přepnutí kodeku na SBC jsem si výraznějšího poklesu kvality nevšimnul. Za to si sluchátka určitě zaslouží pochvalu. Bluetooth 5.2 zajišťuje bezproblémový přenos bez jakéhokoliv rušení. Dosah i uvnitř budovy bez problému činí 10 metrů.

Zvukový projev vás ihned po prvním zapnutí a spárování velmi příjemně překvapí. Údernost basů je silná, ale ne přehnaná. Pokud od sluchátek potřebujete, aby vám poskakovaly plomby v ústech, musíte se poohlédnout jinde. Vokály jsou krásně čisté a jemné. Výšky jsou neagresivní, ovšem na přesné detaily zapomeňte. Celkově je zvukový projev velmi vyrovnaný a zvládne každou běžnou hudbu. Velké orchestry či náročné hudební styly samozřejmě tato sluchátka nezvládnou.

Poslech si užijete i na rušné ulici či cestou v hromadné dopravě. Samotná konstrukce sluchátek velmi účinně odfiltruje okolí, a pokud k tomu aktivujete ANC, pak se dostaví pocit téměř nerušeného poslechu. ANC funguje opravdu citelně, jak při cestě vlakem, tak i na rušné ulici.

RECENZE HONOR EARBUDS 2 LITE – ZKUŠENOSTI S POUŽÍVÁNÍM

Abyste mohli sluchátka začít plnohodnotně používat, je potřeba si nejprve stáhnout aplikaci AI Life ze stránek Huawei. Pouze zde najdete poslední verzi této aplikace, se kterou budou sluchátka spolupracovat. Po nainstalování aplikace je spárování již dílem okamžiku. Pokud máte spárováno více sluchátek, objevují se v aplikaci jako samostatné dlaždice. Po jejich rozbalení se u každých sluchátek objevují jiné možnosti nastavení. A těch je u sluchátek Honor Earbuds 2 Lite poskrovnu. Můžete si jen zapnout/vypnout ANC režim, příp. aktivovat zesílení zvuků z okolí. Dále lze nastavit gesta pro ovládání. Bohužel mezi nimi nenajdete možnost přepínání ANC či regulaci hlasitosti. Pozitivní ovšem je, že si sluchátka pamatují poslední nastavení ANC.

Dotykové ovládání ovšem funguje spolehlivě, což už se tak úplně nedá říci o detekci nošení. Pokud jsem z ucha vyndal jedno sluchátko, puštěná hudba dál hrála ještě několik sekund. Nejde o nic dramatického, ovšem jiná sluchátka toto zvládají mnohem lépe. Počítat také musíte s tím, že sluchátka neumí být spárovaná s dvěma zařízeními najednou a plynule mezi nimi přepínat, což se může hodit, pokud posloucháte hudbu z notebooku a zároveň vám někdo volá. Pochvalu si sluchátka zaslouží za neznatelné zpoždění při sledování videí. U her už to ale taková hitparáda není, což je vlastnost i dražších bezdrátových sluchátek.

Přiznám se, že pecková sluchátka nepatří mezi moje oblíbené. Počítal jsem s tím, že mi jejich nošení bude více či méně nepříjemné. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem si na ně velmi rychle zvykl a vůbec mi v uších nevadily. Navíc v uších velmi dobře drží i při razantnější chůzi, jen výjimečně jsem je musel lehce do ucha přistrčit.

RECENZE HONOR EARBUDS 2 LITE – BATERIE A VÝDRŽ

V oficiálních informacích se dočtete, že výdrž na jedno nabití má dosáhnout deseti hodin, s ANC pak sedm a půl hodiny. S průběžným nabíjením v pouzdře se má výdrž vyšplhat až na 32 hodiny. Toto je hodnota, které nejspíš nikdy nedosáhnete. Výdrž se samozřejmě bude odvíjet od nastavené hlasitosti. Vzhledem k velmi dobrému odhlučnění okolí není potřeba ji hnát zbytečně vysoko. Mnou vyzkoušená výdrž s aktivním ANC se pohybovala mezi pěti a šesti hodinami, což nepovažuji vůbec za špatnou hodnotu. Plné nabití sluchátek zabere cca 1 hodinu, pouzdro bez sluchátek je nabito za přibližně hodinu a půl.

RECENZE HONOR EARBUDS 2 LITE – ZÁVĚR

Pokud jste majiteli sluchátek Huawei Freebuds 4i, nebo jste je měli možnost vyzkoušet, určitě vám Earbuds 2 Lite přijdou povědomé. Nemá smysl chodit kolem horké kaše, jsou to naprosto totožná sluchátka. Jediný rozdíl je ve tvaru a velikosti pouzdra, které je u Huawei oblé. Vzhled, parametry i zvuk jsou totožné, což určitě není špatně. Sluchátka Huawei si na jaře letošního roku odnášela samá kladná hodnocení. Poměr cena/výkon je tedy u obojích sluchátek nadmíru atraktivní.

Jenže s tou cenou je tak trochu problém. Honor Earbuds 2 Lite se prodávají za 1 790 Kč, což je stejná cena, za jakou se začala prodávat Freebuds 4i, která už ale stihla zlevnit na 1 490 Kč. Zda vám náklonost ke značce Honor stojí za utracené tři stovky, už nechám na vás.

Za zapůjčení sluchátek k recenzi děkujeme oficiálnímu zastoupení značky Honor.