Hodnocení recenzenta

Honor se novým náramkem Band 6 trefil do černého. AMOLED displej s výbornou čitelností a většími rozměry posouvá použitelnost náramku na vyšší úroveň, nabídka funkcí pak plně uspokojí běžné zájemce o cenově dostupnou nositelnou elektroniku. Vyloženou slabinu byste zkrátka hledali marně.

9
x/10

Za synonymum pro chytrý náramek lze už pár let považovat Mi Band od Xiaomi. Ten si získal širokou oblibu díky dobré výdrži, funkční výbavě i malým rozměrům. Daní za to je úzký displej, kterého se Xiaomi nevzdává ani u aktuálně nejnovější generace. Velmi podobně jsou na tom ostatně i náramky od konkurence. Pokud je pro vás úzký displej překážkou a zároveň vás z jakéhokoliv důvodu neoslovují chytré hodinky, má pro vás Honor řešení. Jeho nový náramek tak trochu vystupuje z řady, o čemž se můžete dočíst v následujících řádcích recenze Honor Band 6.

RECENZE HONOR BAND 6 – BALENÍ

Náramek k nám dorazil v předprodejní verzi, neočekávám ale, že by finální balení dostálo nějakých změn. Modrobílá papírová krabička v sobě obsahuje samotný náramek s připevněným řemínkem, nabíjecí USB kabel a nezbytnou dokumentaci. Nic víc ani není potřeba. Po vybalení můžete hned náramek nasadit na ruku a začít jej používat.

K náramku je přibalen nezbytný nabíjecí kabel

RECENZE HONOR BAND 6 – DESIGN A DISPLEJ

Hned na první pohled náramek zaujme svými rozměry a zejména šířkou 25 mm, ze které těží obdélníkový displej s úhlopříčkou 1,47 palce. Tloušťka činí přijatelných 11 mm. Tělo je zhotoveno z polomatného plastu, který se časem určitě poškrábe. Zvýšenou odolnost má nabídnout hlinitokřemičité sklíčko displeje, přesto bych se poohlédl po nějaké vhodné folii. Levý bok náramku je opatřen výrazným nápisem v podobě prolisu Honor, na opačné straně pak najdete tlačítko, kterým se aktivuje displej, resp. přistupuje k funkcím náramku. Na spodní straně najdete senzory pro měření tělesných hodnot a konektory pro nabíjení baterie. Náramek nemusíte z ruky sundávat ani při plavání, je totiž voděodolný do 5 ATM.

Řemínek je silikonový s příjemnou povrchovou úpravou a klasickým upevněním pomocí přezky. Uchycení řemínku k tělu je řešeno pomocí zasouvacího mechanizmu zajištěného plastovým zámkem. Výměna je tedy možná, ale chce to trochu cviku.

Velikost displeje je jen jedním z jeho výrazných znaků. Dalšími jsou příjemně vysoké rozlišení 194 x 368 px, což odpovídá jemnosti 282 ppi a hlavně syté barvy a vysoký jas a kontrast použitého AMOLED panelu. Na displej je skutečně radost pohledět, a to za všech světelných podmínek. Míru jasu lze nastavit jen ručně v pěti krocích. Já jsem celou dobu měl nastavenu hodnotu 2, která mi zaručila slušnou čitelnost i za jasného jarního dne. Ani na přímém letním slunci nebudete mít potřebu zvyšovat jas na maximální úroveň.

Čitelnost displeje je výborná i na přímém slunci

Aktivace displeje se provádí automaticky zvednutím zápěstí, nechcete-li tuto funkci využívat, můžete ji v doprovodné aplikaci zrušit. Osobně bych to ale nedoporučoval, výrobce má aktivaci pomocí gyroskopu vyladěnou velmi dobře. I v sedě stačí lehce pohnout rukou a displej se rozsvítí, což ani zdaleka není u náramků či chytrých hodinek samozřejmostí. Stejně tak se nestane, že by se displej samovolně rozsvěcel v noci při spánku. V leže je potřeba stisknout aktivační tlačítko, se zápěstím můžete třepat jak chcete, ale displej se nerozsvítí.

RECENZE HONOR BAND 6 – FUNKCE A POUŽÍVÁNÍ

Po prvním zapnutí náramku je nezbytné provést spárování s telefonem prostřednictvím aplikace Huawei Zdraví, toto proběhlo rychle a bez problémů. V aplikaci se samozřejmě musíte připojit ke svému účtu, příp. si jej vytvořit. První věcí, kterou nejspíš provedete, je nastavení vzhledu ciferníku. Na výběr je několik desítek motivů a troufám si tvrdit, že si vybere opravdu každý. Najdou se jak šílené kreace, tak i velmi přehledné a decentní vzhledy klasických hodinek s vteřinovou ručičkou.

Pohyb v systému náramku se drží zaběhnutých zvyklostí, tzn. tahem od horního okraje se zobrazí ikony pro rychlé akce, jako je přístup k nastavení, zapnutí režimu „nerušit“ nebo k nastavení budíku. Tahem do stran z výchozí obrazovky se dostáváte k oblíbeným položkám, jejichž výčet můžete upravit v nastavení. Ve výchozím stavu zde najdete informace o srdečním tepu, okysličení krve a hladině stresu, které náramek nepřetržitě monitoruje, dále pak míru splnění denních aktivit či ovladač přehrávače hudby. Pokud se zanoříte hlouběji do systému, tahem zleva se dostáváte o úroveň zpět.

Po stisknutí aktivačního tlačítka vstupujete do nabídky všech funkcí náramku zobrazených formou ikon a swajpováním menu celé procházíte. Náramek umí přímo sledovat tyto sportovní aktivity:

  • venkovní běh
  • běh v tělocvičně
  • venkovní chůze
  • chůze na pásu
  • jízda na rotopedu
  • eliptický trenažér
  • plavání
  • trenažér veslování
  • volné cvičení

Nastavit lze i automatické rozpoznávání zahájení aktivity

Během aktivity se zobrazují základní informace o průběhu cvičení, jako je čas, tep, vzdálenost či kadence. Pokud budete mít na ruce náramek během plavání, dozvíte se i efektivitu plavání díky SWOLF indexu, který náramek změří. U venkovních aktivit jsem ovšem narazil na problém, kdy náramek vyžadoval GPS signál, který telefon pochopitelně měl, přesto o tom náramek nevěděl a tvrdošíjně upozorňoval na chybějící lokalizační data. Toto se podařilo obejít pouze tak, že jsem aktivitu spustil přímo v telefonu. Náramek pak sice začal zobrazovat údaje o aktivitě, ovšem po jejím skončení si výsledky nebylo možné v náramku prohlédnout. To lze jen u aktivit spuštěných náramkem.

Samozřejmostí je upozornění na příchozí notifikace z aplikací v telefonu. Jaké notifikace budete dostávat si opět můžete nastavit. Občas se ale stalo, že i když byl náramek s telefonem spárovaný, notifikaci nezobrazil ani nezavibroval. Potěšující ale je, že české znaky ve zprávách umí náramek bez potíží zobrazit. Neporadí si však s emotikony, místo nich je jen prázdné místo. Při příchozím hovoru začne náramek vibrovat, zobrazí jméno volajícího i jeho číslo a umožní hovor odmítnout. Pokud se po přijetí notifikace hned na náramek nepodíváte, zobrazí se vám hned po příštím rozsvícení displeje. Je-li jich víc, všechny jsou k dispozici, stačí jen vertikálně swajpovat.

Čeština nečiní náramku žádné problémy

Reakce systému na pohyb jsou příjemně svižné a plynulé. Žádného zasekávání nebo zamrzání jsem se během testování nedočkal. Na testování jsem měl k dispozici předprodejní vzorek, ve kterém nebyla k dispozici česká lokalizace. Finální verze již ale české prostřední nabízí.

RECENZE HONOR BAND 6 – APLIKACE

Pokud již máte chytré hodinky či náramek od dua Huawei/Honor, určitě je vám aplikace Zdraví dobře známá. Její předností je rozhodně výborná přehlednost a jednoduchost ovládání. Na výchozí obrazovce jsou dlaždice s aktuálními naměřenými hodnotami jednotlivých tělesných parametrů. Pořadí i zobrazení jednotlivých dlaždic si můžete dle potřeb upravit. Pokud to s cvičením myslíte alespoň trošku vážně, nabízí aplikace podrobný přehled a statistky cvičení v čase, které lze exportovat. K dispozici jsou i přednastavené tréninkové plány. Samozřejmě tento náramek ani aplikace není určená pro náročné sportovce, ale pro běžné rekreační použití plně dostačují.

RECENZE HONOR BAND 6 – BATERIE A VÝDRŽ

V produktových materiálech uvádí výrobce výdrž na jedno nabití až 14 dní. Této hodnoty dosáhnete pouze pokud nebudete spouštět žádný záznam sportovních aktivit a zrušíte kontinuální měření tepu a míry stresu. Při běžném použití není problém se dostat na desetidenní výdrž. I při každodenním záznamu cvičení nebude problém vydržet bez nabíječky celý týden.

Nabíjení zajistí dodávaný USB kabel s magnetickou koncovkou, která na svém místě drží poměrně pěvně. Na nabíjení si dal výrobce taktéž záležet a lze jej označit za velmi rychlé. Z 20 % na 80 % trvalo nabíjení jen 20 minut. Ze zcela vybitého stavu do plna se dostanete do hodiny.

Magnetický konektor drží na svém místě

RECENZE HONOR BAND 6 – ZÁVĚR

Honor Band 6 vyrostl do velmi zdatného konkurenta pro Mi Band od Xiaomi. Vzhledem k tomu, že jeho poslední generace právě vstupuje na trh, bude zajímavé sledovat, jak si oba konkurenti povedou v boji o zájem zákazníků.

Nárůst rozměrů pasuje novinku od Honoru na pomezí náramků a hodinek. Dovedu si představit, že na úzké dámské zápěstí bude vhodnější než běžné chytré hodinky. Hlavní devízou je širší displej, který má jen samá pozitiva – vejde se na něj více informací a lépe se ovládá i se silnějšími prsty. Když k tomu přičtete, že se jedná o AMOLED displej s krásně sytými barvami a hlavně perfektní čitelností i na přímém slunci, nelze jinak než chválit. Musíte si sice jas regulovat ručně, ale to budete dělat jen minimálně.

Funkčně Honor Band 6 nabízí vše, na co jsme dnes u levné nositelné elektroniky zvyklí, a to co dělá, dělá velmi dobře. Měření ušlých kroků je přesné a započítávány jsou i pomalé kroky v bytě či chůze po schodech. Monitoring spánku zvládá zaznamenat i REM spánek a nezklame vás ani výdrž na baterii.

Drobné neduhy v podobě náladového (ne)zobrazování notifikací, či chybějící synchronizace GPS dat při venkovních aktivitách jsou věci, které lze vyřešit budoucí aktualizací firmwaru. Vyloučit nelze ani problém konkrétního kusu náramku. K naprosté dokonalosti tak chybí snad jen NFC, ale to nenabízí v této cenové kategorii ani konkurence.

Za zapůjčení náramku děkujeme oficiálnímu českému zastoupení značky Honor. Náramek je dostupný v mnoha českých obchodech za příjemnou cenu 1 299 Kč.