I v dobách, kdy jiní na tablety už pomalu přestávali věřit, korejský Samsung nikdy nepřestal s jejich produkcí. Postupem času se tak vyprofiloval jako největší soupeř Applu na tomto poli, i díky tomu, že ostatní pomalu odpadávali. Momentálně má tak firma za sebou široké portfolio modelů Galaxy Tab a je tak na současnou renesanci tabletů dobře připravena. Na začátku příštího roku pak do obchodů zamíří i další vlajková generace, v podobě modelů řady Galaxy Tab S8. A určitě bude opět stát za hřích.

První rendery těchto tabletu začaly na internetu kolovat už během října a mnozí se pozastavovali hlavně nad nejvyšším modelem Galaxy Tab S8 Ultra. Ten měl totiž viditelné „vykousnutí“ displeje, které je většinou výrobců už pokládáno za přežitek. Tedy kromě jablečného impéria, tam si nějaká chytrá hlava myslela, že je to dobrý nápad i u nových superdrahých a supervýkonných MacBooků. Každopádně dnes legendární „leakster“ Evan Blass zveřejnil čerstvé rendery vlajkových tabletů Samsungu a máme tak i další potvrzení designových prvků. Navíc informacím z jeho dílny můžeme v podstatě 100 % důvěřovat.

Základní model a Plus varianta tak zůstanou s klasickým displejem, ale Galaxy Tab S8 Ultra opravdu ukazuje drobné vykousnutí. Oproti jablečnému přístupu skoro neznatelné, ale je tam. Kromě toho půjde asi o obří tablet, protože se spekuluje o 14.6-palcovém displeji. Samozřejmě s podporou stylusu, ale s podobnými rozměry půjde o vskutku masivní kousek. Galaxy Tab S8 Plus se pak údajně spokojí „jen“ se 12.4-palcovým OLED displejem se 120 Hz a dvojitým zadním fotoaparátem. Na trh by nové tablety od Samsungu měly dorazit v průběhu prvního čtvrtletí 2022.