Fanoušci Xiaomi už jsou naplno připraveni uvítat novou vlajkovou generaci telefonů své oblíbené značky. Ta by měla dorazit ještě do konce roku, protože představení řady Xiaomi 12 je naplánováno na 28. prosince. S reálnou dostupností to bude samozřejmě horší, ale to asi nikoho nepřekvapuje. Ještě předtím to ale vypadá, že by firma mohla poslat na trh ještě další variantu patřící do současné rodiny Xiaomi Mi 11. Podle informací serveru Xiaomiui by k tomu mělo teoreticky dojít ještě tento týden a název telefonu by měl údajně být Xiaomi 11 LE.

V rozpitvané aktuální verzi systému MIUI je dokonce telefon zanesen pod starým označením Mi 11 LE. Xiaomi se ale „Mi“ u všech chystaných modelů zbavují. Takže se dá předpokládat, že půjde opravdu o Xiaomi 11 LE. Označení LE s největší pravděpodobností znamená „Lite Edition“, stejně jako předchozí NE znamenalo „New Edition“. A podle všeho to vypadá, že se by se mělo jednat v podstatě jen o přeznačení již existujícího telefonu pro potřeby čínského trhu. V celém ekosystému telefonů Xiaomi už vážně začíná být celkem solidní chaos. Tento model ale můžeme v podstatě vypustit z hlavy, protože asi bude pouze pro Čínu.

Napovídají tomu stejné kódové označení (Lisa) i modelové číslo (2107119DC) z certifikace TENAA: S největší pravděpodobností tak půjde o přeznačené Xiaomi 11 Lite 5G NE, tedy model se Snapdragonem 778G. Jeden z čínských influencerů zveřejnil spekulaci o představení telefonu 9. prosince, ale nejde o nic oficiálního. Každopádně se tomuto kousku s klidem v duši vyhněte i při nákupech v Číně. Pro našince opravdu nejde o nic zajímavého a žádoucího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.