Máme tu poslední měsíc letošního roku a stále čekáme, který z výrobců telefonů jako první představí svou vlajku s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Těmi nejžhavějšími adepty jsou společnosti Motorola a Xiaomi. Vzhledem k tomu, že Motorola už nahlásila představovačku na 9. prosince/decembra, čekáme jak bude kontrovat Xiaomi. Z předchozích zpráv víme, že k uvedení telefonů řady Xiaomi 12 by teoreticky mohlo dojít 12. prosince. Tipaři tento termín odhadovali hlavně proto, že datum 12.12. je symbolické a navíc koresponduje s označením letošní generace vlajkových strojů.

Ovšem Xiaomi tento termín dosud nepotvrdilo. Možná i na to konto se na čínském Weibo objevila další zvěst o termínu představení a má ji na svědomí tipař Digital Chat Station. Tvrdí, že představovačka proběhne na čínském trhu až 28. prosince a svou premiéru odehrají hned tři telefony. Konkrétně má jít o modely L3A, L3 a L2. To jsou zkrácená označení modelů, které mají obchodní názvy Xiaomi 12X, Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro.

O prvních dvou telefonech už přece jen něco málo víme, ale model Xiaomi 12 Pro je stále tak trochu tajemný. V jeho případě se čeká snad jen to, že dostane procesor Snapdragon 8 Gen1 a může mít zakřivený AMOLED displej. Se stejnou obrazovkou prý dorazí i telefony Xiaomi 12 a 12X. U nich tipaři odhadují FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. První z nich má také pohánět Snapdragon 8 Gen1 a ten druhý Snapdragon 870. Dále můžeme čekat 50 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu, případně i 20 MPix selfie kameru. Zároveň prý tyto telefony budou prvními, které dostanou nadstavbu MIUI 13.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.