O chytrých hodinkách společnosti Google se spekuluje už několik let, konkrétně od roku 2019. Letos to ale vypadalo, že Google Pixel Watch jsou už v přípravách. Na jaře se totiž na síti objevily jejich renderované obrázky a tipaři odhadovali, že budou uvedeny společně s telefony Pixel 6. Jak ale víme, chytré hodinky v portfoliu Google stále chybí.

Blíží se konec roku a zatím to stále nevypadá, že by se hodinky Google Pixel Watch mohly dočkat představení. Ale možná se blýská na časy. Na stránkách deníku Insider totiž můžeme najít zprávu, podle které Google stále pracuje na hodinkách s interním označením „Rohan“. Na trh se tento chronometr údajně dostane v průběhu příštího roku. Insider prý má tuto informaci z důvěryhodných zdrojů.

Co tedy zatím o Google hodinkách víme? Je v podstatě potvrzeno jejich označení „Rohan“, ale zda na trh půjdou s obchodním názvem Google Pixel Watch potvrzeno není. Tipaři odhadují, že tento chronometr bude silným konkurentem Apple Watch a přinesou to nejlepší, co nabízí platforma Wear OS. Podle renderů zveřejněných na jaře mají hodinky zakřivený kruhový displej bez lunety, ale s korunkou pro rychlejší ovládání. Mezi funkcemi prý najdeme monitoring tepové frekvence a sledování několika zdravotních aktivit. Bližší informace o parametrech a funkcích chybí, protože hodinky momentálně procházejí důkladným testováním.