Už od začátku minulého měsíce se spekuluje o tom, že značka iQOO ještě do konce letošního roku uvede dva nové telefony ze své řady Neo. Tipaři sice tenkrát neuváděli přesné názvy chystaných strojů, ale podle toho, že v říjnu/októbri prošel certifikací 3C model s označením V2154A nenápadně naznačovali, že jedním z nich může být iQOO Neo 6, případně Neo 6 SE a nebo i Neo 5s. Nyní je telefon se stejným označením zařazený i v databázi Google Play Console.

Ve výpisu Google Play Console najdeme i snímek čelního panelu telefonu iQOO Neo 6, takže si můžeme udělat alespoň rámcový obrázek o jeho vzhledu. Kolem displeje jsou velmi úzké rámečky a brada je jen mírně širší. Zdá se, že obrazovka je lehce zakřivená. Ve středu její horní části je „díra“ pro přední kameru. Zřejmě jde o AMOLED displej, takže můžeme očekávat, že je do něj integrovaný i snímač otisků. Rozlišení je podle výpisu 2400 × 1080 pixelů.

Dále se z výpisu můžeme dozvědět, že telefon pohání Qualcomm procesor s označením SM8350, což je jinými slovy Snapdragon 888. Verze, která je uvedená v Google Play Console má 12 GB operační paměti a běží na systému Android 11. Je pravděpodobné, že v Číně Android doplní nadstavba Origin OS 1.0 a na globálních trzích Funtouch OS 12. Víc parametrů ale z výpisu nevyčteme. Můžeme ještě doplnit, že podle certifikace 3C telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 66 W. Na potvrzení další parametrů a také na termín představení si zřejmě ještě chvíli počkáme.