Spekulace ohledně netrpělivě očekávané řady telefonů Xiaomi 12 momentálně zaměstnávají všechny fanoušky mobilních telefonů po celém světě. Prosincový termín představení se už dávno stal veřejným tajemstvím, ale přesné datum si čínský gigant zatím nechával pro sebe. Dnes jsme se ale dočkali konkrétního termínu předvedení nové řady, i když bohužel stále jen z neoficiálních zdrojů. Každopádně vše vypadá poměrně věrohodně, takže by se nám kousky z řady Xiaomi 12 měly poprvé ukázat už 12. prosince !

Čínské firmy si obecně velmi potrpí na (nejen) číselnou symboliku a tak se termín představení přímo nabízí. „Double 12“ je dalším z čínských nákupních svátků a 12.12 má navíc přímou spojitost s názvem celé nové řady. Sice se jedná o neděli, která obvykle takovým akcím není vyhrazena, ale troufnu si říct, že firma ráda udělá výjimku. Protože mohou podobné datum využít už naposledy, protože rok má přece jen pouze 12 měsíců. Každopádně by se ale mělo jednat jen o představení telefonů bez reálné dostupnosti. Ta by měla přijít na řadu až někdy v průběhu ledna.

Zatím také není zcela zřejmé, kolika rozdílných modelů se vlastně dočkáme. Základní Xiaomi 12 a menší 12X se Snapdragonem 870 jsou jasné, ale co dál ? Teoreticky by dále měly být předvedeny Xiaomi 12 a 12 Ultra, ale tady se můžeme dočkat i překvapení. Skvěle informovaný čínský „leakster“ Digital Chat Station totiž dnes vypustil jednu zajímavou spekulaci. Podle jeho slov je možné, že se Xiaomi 12 Ultra přesune pod jiným názvem do série Xiaomi Mix 5. Jasno ale definitivně bude až za tři týdny.