Společnost Qualcomm oficiálně představila svůj vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a krátce na to začali výrobci telefonů hlásit, kdo z nich má o tento čipset zájem. Výrobců je spousta, ale prvenství v použití Snapdragonu 8 Gen1 může urvat jen jeden z nich. Podle odhadů tipařů víme, že na premianta tu máme hned dva adepty, společnost Xiaomi a značku Motorola. A popravdě řečeno, valná většina tipařů už před pár dny vsadila na Motorolu. Ta totiž chystá telefon Moto Edge X30 a těsně před představením procesoru šéf Motoroly hlásil, že prvenství bude jejich.

To, co včera CEO Motorly jen nesměle naznačoval je dnes potvrzeno. Je to dáno i tím, že Motorola zřejmě dostala od Qualcommu „zelenou“ aby zveřejnila termín představení svého vlajkového stroje Moto Edge X30. Proto tedy slyšme, představovačka proběhne 9. prosince/decembra v Číně v 19:30 tamního času. Ostatně na Weibo na oficiálním účtu společnosti Motorola už visí teaser, který zve na tuto prezentační akci.

Ovšem musíme také dodat to, že Motorola zatím neodtajnila parametry chystaného telefonu Moto Edge X30. Z oficiálních míst zaznělo snad jen to, že telefon má čelní i zadní panel pokrytý ochranným sklem Gorilla Glass a telefon poběží na nejnovější verzi nadstavby My UX 3.0. Dále tipaři odhadují, že telefon má 6,67 palcový FullHD+ OLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. V obrazovce leží i snímač otisků prstů a údajně 60 MPix selfie kamera. Hlavní fotoaparát tvoří dva 50 MPix senzory a jeden 2 MPix snímač. Baterie má podle Tenaa kapacitu 5000 mAh a podporu 68 W nabíjení. Operační paměť má až 16 GB a interní úložiště až 512 GB. Na globální trhy se telefon dostane v lednu/januári 2022 s názvem Motorola Edge 30 Ultra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.