Nejen u nás existuje poměrně velká porce zájemců o mobilní telefon, která preferuje rozměry před čímkoli jiným. A protentokrát nemluvíme o milovnících přerostlých „pádel“. Super kompaktní telefony jsou momentálně poměrně vymírajícím druhem a najít výkonný kousek malých rozměrů je malý zázrak. Jedním takovým je ale čerstvě představený Balmuda Phone, který má ale bohužel pro našince jeden zásadní nedostatek. Jedná se totiž o japonský telefon, který s největší pravděpodobností neopustí zemi vycházejícího slunce. Ale jak kuriozita určitě stojí za pozornost.

Jeho tvůrci s telefony navíc ani nemají žádné extra zkušenosti, protože se zatím pohybovali pouze v oblasti luxusních domácích spotřebičů. Balmuda Phone je ale velmi zajímavým debutem, který zaujme nejen drobnými rozměry a 4.9-palcovým FullHD displejem. Telefon totiž vzdáleně připomíná dávné modely jako Palm Pre nebo HTC One X a nabídne design a velmi agresivními křivkami. Podle tvůrců v jeho designu nenajdete jednu jedinou přímou linku. To ostatně můžete posoudit na obrázku níže.

Výbava je poměrně solidní, protože telefon dostal do vínku procesor Snapdragon 765 s podporou 5G, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Kromě toho také 2500 mAh kapacitu baterie a to dokonce i s podporou bezdrátového nabíjení. Dostalo se také na 48 Mpx hlavní foto senzor, 8 Mpx selfie kamerku, NFC čip nebo certifikaci IP44. Vše pak běží na Androidu 11, samozřejmě s plnou podporou Google služeb. V Japonsku půjde telefon do prodeje o 26. listopadu, ale zatím bude k mání jen s balíkem služeb operátora SoftBank za v přepočtu zhruba 918 dolarů. Takže musíme počkat, kolik bude stát samotná odemčená verze telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.