Jablečná komunita není mezi zbytkem fanouškovského světa příliš oblíbená a to hned z mnoha různých důvodů. Těm hloubavějším se určitě nezamlouvá dlouholetá strategie firmy mařící jakékoli snahy o sjednocení základních mobilních hardwarových vymožeností, jako je například USB Type-C konektor, nebo ďábelské využití iTunes na jiných platformách. Ale svou roli určitě hraje i často arogantní „stádní“ mentalita jablečné fanouškovské základy, která občas hraničí až s fanatismem. A v USA kde je nadvláda Apple ještě mnohem výraznější se najdou i pěkně výživné případy tohoto přehnaného jednání. A to klidně i v NBA.

Na svět se tak třeba dostala sice už vousatá, ale i tak poměrně vtipná historka. Datuje se až do roku 2014, kdy slavnému týmu Milwaukee Bucks (tedy letošních vítězů NBA) šéfoval nekompromisní trenér Jason Kidd. Ten se vyznačoval značně autoritářským přístupem a například miloval týmové tresty za přestupky jednotlivců. Na utužování disciplíny a udržování napětí v týmu určitě zajímavá strategie, ale kouči samotnému žádný velký úspěch nepřinesla. Nikdy totiž nepřešel s týmem přes první kolo play-off a v roce 2018 pak byl vyhozen. Ale nějakou tu historku za sebou přece jen zanechal.

Jeden z hráčů klubu se totiž provinil kardinálním prohřeškem, kdy jako jediný z celého týmu neměl telefon z jablečného světa. Což samozřejmě zavánělo rebelstvím, diverzantstvím a ukazovalo na neochotu se podřídit týmovému duchu. Jednoznačně. Navíc celý tým používal ke komunikaci skupinový chat pomocí iMessage a tam Android také samozřejmě nesmí. Celý tým tak byl potrestán extra náročnými běžeckými cvičeními navíc a chudák nadšenec do (tehdy) alternativních technologií si to určitě od celého týmu pořádně „vyžral“.