Pamětníci počítačových her jistě vzpomínají na legendární Crysis (nebo ti ještě o fous starší na Far Cry), které v roce 2007 znamenalo revoluci v grafice. Tato hra se stala benchmarkem výkonu počítačů té doby, protože šlo o velmi náročný titul ždímající grafickou kartu nadoraz.  Z těchto dřevních dob pochází i starý dobrý žertík „a zvládne to Crysis ?“, jako univerzální otázka na jakýkoli nový hardware. Doba pokročila a kdysi extrémně náročné hry dnes zvládne rozchodit i solidní mobilní telefon. I když samozřejmě musíte být přece jen trochu experty…

Na Youtube jsou totiž k vidění opravdu bizarní a zároveň impozantní výkony expertů. Jeden z výtečníků tak zvládl nainstalovat Windows 10 Pro na OnePlus 6T (využitím platformy Windows 10 on ARM) a obratem spustit Crysis. A jedna z nejnáročnějších her své doby na telefonu opravdu jede, sice má k plynulosti daleko a grafika také nepatří k těm nejpokročilejším, ale už vůbec fakt, že se něco podobného na telefonu podařilo spustit je malý zázrak. Nejde také zdaleka o jediný podobný husarský kousek.

Už před pár dny se totiž hackerům podařilo dostat už i preview verze Windows 11 na některé mobilní telefony. OnePlus 6T je právě jedním z vyvolených a dostalo se mu tak cti vyzkoušet třeba i Hitman 4 : Blood Money. Ne všechny hry se takto dají na portované verzi Windows na telefonu hrát, ale to asi ani není účelem. Podobné pokusy jsou jen demonstrací možností a možná náhledem do budoucnosti. Sbližování Windows, Androidu a obecně i x86 a ARM architektury je faktem a Windows 11 jsou toho jen dalším důkazem. Prostě a jednoduše se máme na co těšit.