Telefony řady Asus ZenFone 8 už znají termín svého představení, který výrobce naplánoval na 12. května/mája. Uvedení je tedy doslova za dveřmi. Mělo by jít o tři vlajkové přístroje a tím zřejmě nejvíc diskutovaným je kompaktní model Asus ZenFone 8 Mini. Design tohoto „malého“ stroje jsme si už mohli prohlédnout díky renderovaným obrázkům ochranného krytu. Známe i některé z parametrů a ty dnes doplníme o další specifikace.

Téměř kompletní seznam parametrů zveřejnil na svém twitterovém účtu známý tipař Mukul Sharma. Proto asi nebude od věci si je těsně před představením telefonu Asus ZenFone 8 Mini shrnout. Tipař potvrdil, že displej bude mít úhlopříčku 5,9 palce a bude typu Samsung E4 AMOLED. Jeho rozlišení by mělo být FullHD+. Obnovovací frekvence dosáhne na 120 Hz a v displeji najdeme i integrovaný snímač otisků. Obrazovku chrání sklo Gorilla Glass Victus. Rozměry zařízení jsou 148×68,5×8,9 mm při hmotnosti 169 gramů.

Tipař dále potvrdil i použití procesoru Snapdragon 888. Ten by mělo doplnit až 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Co se foto výbavy týče měli bychom se dočkat trojitého hlavního fotoaparátu, kdy primární senzor bude mít 64 MPix. K němu do party půjde 12 MPix širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Přední 12 MPix kamera bude uložena v „díře“ v displeji a bude podporovat EIS. Mezi další parametry bude patřit Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, stereofonní reproduktory a FM rádio. Nebude chybět ani 3,5 mm audio jack, port USB-C a podpora Hi-Fi Audio. Tipař potvrdil i tři mikrofony a podporu OZO. Operačním systémem bude Android 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.