Na začátku tohoto měsíce padlo několik zmínek o tom, že dnes již samostatná značka Honor chystá telefon Play 5. Nyní to vypadá, že telefon nezůstane osamocen a v dohledné době bude uvedena rovnou celá řada Honor Play 5. Navíc na oficiálním účtu značky na čínském Weibo už visí upoutávka, která nejen ukazuje design telefonů, ale také uvádí, že termín představení je naplánován na 18. května/mája. Uvedení proběhne na čínském trhu v 19:30 tamního času.

Ze zveřejněného teaseru a také z dříve zveřejněných renderů lze usuzovat, že řada Honor Play 5 bude obsahovat dva telefony. Mohlo by jít o model Play 5 a Play 5 Lite. To ale zatím není potvrzeno. Telefony by se mohly lišit zejména v konfiguraci hlavního fotoaparátu. Oba přístroje by ale měly mít 64 MPix primární senzor hlavní kamery. Doplnit by jej měly další tři snímače, u kterých tipaři zatím jen odhadují jejich rozlišení.

Vzhledem k tomu, že se na síti dosud objevily jen spekulace tipařů, a to jen v rámci modelu Play 5, shrneme si aspoň tyto parametry. Telefon by měl mít 6,53 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+. Osazen by měl být procesorem Dimensity 800U. Očekává se i baterie s kapacitou 3800 mAh, která by snad mohla podporovat rychlé nabíjením s výkonem až 66 W. Telefon by měl být velmi štíhlý se 7,46 mm v pase. Jeho hmotnost by také neměla být vysoká a měla by dosáhnout na 179 gramů. A ještě se vraťme k hlavnímu fotoaparátu. Primární senzor by podle tipařů měly doplnit snímače s rozlišením 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Na potvrzení parametrů si ale bude muset počkat.