Ve společnosti Asus v těchto dnech vrcholí přípravy na prezentační akci. Ta se uskuteční 12. května/mája a představena bude řada telefonů ZenFone 8. Víme, že součástí této série bude i model Asus ZenFone 8 Mini. Víme také, že by mělo jít o menší kompaktní telefon s úhlopříčkou obrazovky 5,9 palce. Telefon už také prošel Geekbench testy, takže bychom se i u tohoto menšího stroje mohli těšit na vlajkový procesor Snapdragon 888.

Stále je ale otázkou, jak na tom bude kompaktní Asus ZenFone 8 Mini s designem. Napovědět by ale mohly renderované obrázky zadního ochranného krytu, které zveřejnily stránky Gadget Tendency. Na snímcích sice můžeme vidět jen záda a bok telefonu, ale výrobce nedávno prozradil, že přední kamera bude uložena v „díře“. Proto nám dnes postačí zjisti, jak vypadá zadní panel o hrana přístroje.

Zadnímu panelu bude dominovat poměrně velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. V něm jsou uloženy dva snímače a LED blesk. Tipaři odhadují, že jeden ze senzorů bude 64 MPix Sony IMX686 a doplní jej nový snímač Sony IMX663. Na pravé hraně je uložena kolébka hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí telefonu. Na horní hraně je 3,5 mm audio konektor. Na spodní hraně by měl být port USB-C a mřížka reproduktoru. Kromě procesoru Snapdragon 888 se očekává i AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, baterie s kapacitou 4000 mAh a rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Na potvrzení parametrů ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.