Společnost Huawei stále omezují americké sankce a její aktivity související s chytrými telefony jsou poměrně utlumeny. Daří se jí snad jen na čínském trhu, kde jí její fanoušci projevují solidaritu, díky které se její telefony relativně dobře prodávají. Globální trhy už tak žhavé nejsou, protože absence GMS je například pro Evropany docela problém. Čínský výrobce se ale zatím vzdávat nechce. V přípravách je řada Huawei P50, která by měla být zřejmě uvedena v příštím měsíci.

A protože řada Huawei P50 bude tahákem zejména na čínském trhu, je jasné, že se o telefonech začínají zmiňovat hlavně čínští tipaři. Jeden z nich na Weibo tvrdí, že výrobce věnoval mimořádnou pozornost hlavnímu fotoaparátu. A to jak v rámci designu modulu, tak i v jeho parametrech. Spolupráce s firmou Leica by neměla být ani přes americké sankce přerušena, takže i řada P50 by měla používat jejich optiku.

Hlavní fotoaparát by měl nabídnout více funkcí a nový zobrazovací systém. Celkově vzato by mělo jít o obrovský posun vřed oproti předchozí generaci řady P. Malou vadou na těchto superlativech je to, že tipař není konkrétní a neuvádí, co přesně a jak by mělo být vylepšeno. A také se ani nezmiňuje o dalších specifikacích chystané řady telefonů. Přesto ale už něco málo víme, nebo spíš tušíme. Huawei P50 Pro by měl mít 6,6 palcový „vodopádový“ displej s „dírou“ pro přední kameru. Obnovovací frekvence obrazovky by měla být 120 Hz. Procesorem by měl být Kirin 9000 a vše doplní baterie s kapacitou 4300 mAh a podporou nabíjení s výkonem 66 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.