Celá kauza Huawei v rámci obchodní války mezi Čínou a USA je asi už podrobně dostatečně známá a není nutné tak příliš nosit dříví do lesa jejich opakováním. Navzdory všemožným trablům ale zatím čínská firma úspěšně vzdoruje, i když se nad jejich možnostmi po ztrátě přístupu k výrobním linkám TSMC asi smráká. I tak bychom se ale velmi brzy dočkáme dvou nových špičkových model, 22. února by měl být představen ohebný Huawei Mate X2 a v březnu pak vlajková řada Huawei P50. Dnes ale poskytl tisku zajímavý rozhovor sám šéf Huawei, Ren Zhengfei, který určitě stojí za pozornost.

V tomto rozhovoru se Ren Zhengfei samozřejmě velmi brzy dostal k tématu celé obchodní války a kauzy s embargem. Doslova pak vyjádřil očekávání, že nová garnitura americké vlády k celé situace změní přístup a znovu nalezne s čínským gigantem společnou řeč. Podle jeho slov má Huawei stále velký zájem na nákupu amerických komponent a z ekonomického hlediska vše dává smysl pro obě strany. Embargo pak podle něj nepříjemně zasahuje i velké americké firmy, které ztratily jednoho z největších globálních odběratelů.

Zároveň ale kategoricky popřel spekulace, že by se snad firma plánovala mobilní divize zbavit a soustředit se na jiné oblasti produkce. Huawei prý rozhodně nehodlá nikomu prodat svou mobilní divizi a chce bojovat za každou cenu. Čísla za poslední rok totiž stále nemá špatná a na čínském trhu stále konkurenci s přehledem naprosto drtí. Zásadním milníkem ale podle odborníků bude moment, kdy firmě dojdou zásoby moderních procesorů Kirin, protože je zatím nemá jak nahradit. Takže mají před sebou ještě obří kopec problémů k vyřešení.