Na začátku tohoto měsíce se objevily na síti zvěsti, že značka připravuje další telefon produktové řady S. Mělo by jít o model Vivo S9 s podporou 5G sítí. Telefon se začal probírat krátce poté, co byl představen nový procesor společnosti MediaTek, Dimensity 1100.

Proslýchá se, že by Vivo S9 měl být světově prvním telefonem s výše zmíněným procesorem. Oficiálně to sice potvrzeno není, ale podle tipařů je to víc než jisté. A na další odhady tipařů se podíváme dneska. Nám již dobře známý čínský tipař Digital Chat Station totiž na Weibo zveřejnil dva renderované obrázky telefonu Vivo S9. Z nich tedy vyčteme, jak by mohl nový stroj vypadat. Ovšem důležitá je informace, že přední kamera dostane senzor s rozlišením 44 MPix. Tipař také dodává, že telefon bude pohánět 6nm procesor. A to by právě měl být Dimensity 1100.

Ale zpět k designu. Ten je velice podobný tomu, jaký má i model Vivo S7. To znamená relativně úzké rámečky kolem displeje včetně brady. Výřez nad obrazovkou je poměrně široký. Je to dáno zřejmě tím, že selfie kamera bude duální a 44 MPix senzor doplní širokoúhlý 8 MPix snímač. Zadní panel je klasika s obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu. Ten tvoří tři snímače a LED blesk. Primární senzor by měl mít 64 MPix. Dále se očekává 6,4 palcový displej s rozlišením 2400×1080 pixelů, až 12 GB operační paměti a systém Android 11 s nadstavbou Origin OS. Předpokládaný termín představení je 6. březen/marec.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.