V prosinci loňského roku potvrdila firma ZTE plány na brzký příchod nových telefonů s výkonným Snapdragonem 888. Kromě Nubia Z a herního Red Magic 6 chystají také řadu Axon 30 a právě k ní se vztahují dnešní novinky. Prezident firmy Ni Fei se totiž na sociální síti Weibo nechal slyšet, že špičková verze ZTE Axon 30 Pro 5G bude mít nejlepší systém fotoaparátů na trhu. To je veskrze odvážné tvrzení, protože ZTE nikdy nepatřili právě v této oblasti k premiantům. Takže třeba taková experti z Huawei budou velice zvědavi, s čím konkurence přijde.

Na webu už se také objevil teaser právě na ZTE Axon 30 Pro 5G a je na natolik sugestivní, že jsem chvíli opravdu čekal nový telefon se zcela revoluční siluetou. V reálu jde ale s největší pravděpodobností právě o siluetu zadního modulu telefonu, takže veškeré vzrušení je zbytečné. O fotoaparátech řady Axon 30 neexistují žádné další podrobnější detaily, takže budeme muset počkat. A čekání se může klidně protáhnout, protože firma raději opatrně stále uvádí pouze „2021“ k datu představení.

Všeobecně se očekává, že by řada Axon 30 měla zahrnovat dva modely a možná by oba měly dostat ohlášenou druhou generaci technologie s integrací selfie kamerky přímo pod displej telefonu. ZTE Axo 30 Pro 5G by měl spoléhat na procesor Snapdragon 888 a o hardwaru slabší verze se stále spekuluje. Minulá generace debutovala loni v únoru, ale to je pravděpodobně příliš optimistický termín. Dá se tak očekávat, že po skončení oslav Čínského nového roku (12. února) se tak dočkáme asi jen podrobnějších informací o chystaných modelech ZTE, ale ještě ne telefonů samotných.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.