Dostat podporu 5G sítí i na levnější telefony je to, oč letos půjde mnoha výrobcům chytrých telefonů. Samozřejmě se vše pojí s cenově dostupnými procesory, které 5G podporují. Také Vivo chce o takové přístroje letos rozšířit své portfolio a jednou z prvních vlaštovek by mohl být model Vivo V2072A. Ten se také objevil na Google Play Console.

Do databáze Google Play Console nahlédl jeden z tipařů a na Twitteru zveřejnil některé z parametrů telefonu s označením Vivo V2072A. Ze seznamu plyne, že tento model bude představen jako první telefon s nedávno vydaným procesorem Dimensity 1100. Čipset by měl být spárován s až 12 GB operační paměti. Ve výpisu také najdeme údaje o displeji a snímek telefonu. Podle fotky bude mít přístroj poměrně široký výřez nad obrazovkou. To je možná proto, že přední kamera by mohla být duální.

Jak velká bude obrazovka ve výpisu uvedeno není, ale její rozlišení by mělo být 2400×1080 pixelů, jemnost by měla být 480 ppi. Také není známo, zda displej bude typu AMOLED nebo LCD. Je ale spíš pravděpodobné, že půjde o první typ obrazovky, protože snímač otisků není uložen na hraně. A poslední informací, kterou lze z výpisu vyčíst je ta, že telefon poběží na systému Android 11 s nadstavbou Origin OS. Podle některých zvěstí by model Vivo V2072A měl patřit do řady Vivo V21, ovšem opravdu jde jen o spekulaci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.