A další dobrá zpráva pro všechny fanoušky značky Honor, která rozhodně není v posledních dnech osamocená. Ta dnešní ale konečně zodpovídá zásadní otázku, kterou měli v hlavě asi všichni od okamžiku prodeje značky mateřským Huawei v listopadu. Ano, jde samozřejmě o použití služeb Google v telefonech Honoru, protože jak známo, kvůli americkému embargu na mateřskou firmu o ně již poměrně dávno přišli. A to výrazně ovlivnilo prodeje na západních trzích, protože Google Services jsou tam (často až přehnaně) pokládány za nenahraditelné.

Po osamostatnění Honoru a striktních krocích s tím spojených to vypadalo nadějně i ohledně Googlu, ale na oficiální potvrzení jsme si musel počkat až do dnešního dne. V rozhovoru pro čínský deník South China Morning Post šéf Honoru George Zhao výslovně uvedl, že se pro příští modely značky služby Google určitě plánují a nic by nemělo bránit jejich návratu. Dokonce se už prý ohledně toho vedou jednání a výsledek bychom tak měli mít možnost vidět již velmi brzy. Teoreticky by to mohlo znamenat i příchod globální verze nedávné řady Honor V40, ale to jsou jen opatrné spekulace.

Znovuzískání Googlu je asi posledním zásadním krokem Honoru za cestě ke globálnímu úspěchu. V minulých dnech už totiž podepsali partnerské smlouvy se zásadními dodavateli včetně Qualcommu, Mediateku nebo AMD a spoustou dalších. Po hardwarové stránce by tak byl ošetřena i ta softwarová a konečně by mohlo skončit období nejistoty. Pak už jen samá pozitiva a životní jistoty, protože spousta analytiků předpovídá Honoru úspěšnou snahu o náhradu velké části podílu Huawei na globálním trhu.