Vzpomínáte na YotaPhone ? Ruský projekt telefonu s duálním displejem, kde byla pro zadní displej využita e-ink technologie s minimální spotřebou a ideálními parametry na čtení. Bohužel YotaPhone už oficiálně zkrachoval, ale jejich odkaz žije dál, protože byl v Číně včera představen model Hisense A5, který se tímto ruským kouskem evidentně lehce inspiruje. Nabídne sice jen jeden 5.84-palcový displej, ale opět má černobílou e-ink technologii, takže nadchne každého čtenáře, pro kterého jsou Kindle a jiné modely e-čteček stále příliš velké. Nebo nehodlá nosit další gadget a hodlá vše vyřešit jedním zařízením. Samozřejmě se jedná o velmi specializovaný produkt ne pro každého, ale zajímavý je každopádně.

Hisense A5 je telefon se vším všudy a z řady vybočuje právě jen použitím e-ink displeje. Kvůli němu nebude asi úplně ideální na dlouhé seance na internetu nebo prohlížení fotek, ale nelekne se ani těchto úkolů. Navíc je obrovskou devizou skvělá čitelnost i na přímém slunci a hlavně nulové vyzařování modrého světla, takže vaše oči nejsou skoro namáhány. V noci se pak hodí i integrované podsvícení s automatickou regulací a dalšími vestavěnými ochranami pro vaše oči. Displej má HD+ rozlišení 1440×720 pixelů a pro potřeby čtení jde o rozlišení velmi jemné.

Telefon je vybaven procesorem Snapdragon 439, 4 GB RAM, 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti a nezapomnělo se ani na fotoaparáty. Zadní 13 Mpix senzor se světelností f/2.0 a LED bleskem doplní selfie kamerka s 5 Mpix a světelností f/1.9. Jen ty fotky asi pak budete prohlížet někde jinde… Kapacita baterie je velmi solidních 4000 mAh a 5V/2A rychlo-nabíjení také není z těch úplně nejpomalejších. Telefon je pouze pro jednu SIM kartu, ale na druhou stranu nabídne samostatný microSD slot. Nezapomnělo se ani na Hi-Fi audio čip ES9318, 3.5 mm sluchátkový jack, Bluetooth nebo USB OTG. Systémem je pak klasický Android 9 Pie se vším všudy.

Hisense A5 potěší všechny nadšené čtenáře, kteří nehledají super výkonné telefony, navíc nebude ani příliš drahý. V čínských předprodejích je k mání 4 GB + 32 GB verze za 1199 juanů (asi 169 dolarů) a 4 GB +64 GB varianta za 1499 juanů (asi 212 dolarů). Globální dostupnost je ve hvězdách, ale asi bych s ní příliš nepočítal.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.