Značku Ortur asi není nutné všem příznivcům ozdobného rytí, neboli gravírování, příliš představovat. Za poměrně krátkou dobu své existenci si stihli vydobýt na trhu dobré jméno a uvelebili se ve špičce oboru. I na našich stránkách už jsme pár jejich kousků mohli představit a dnes si můžeme přidat další. Jde o vylepšenou verze již existujícího výborného modelu a ještě něco přidá navrch. Ortur Laser Master 2 Pro S2 je parádní laserová gravírovačka pro náročné a ve výbavě nedělá kompromisy.

Ortur Laser Master 2 Pro S2 je pro začátek pořádný sprinter. Rychlost rytí je totiž až 10.000 mm/min, což je někdy až trojnásobek konkurence. Nová 32-bitová deska a Ortur laster firmware 1.8 jsou pak zárukou stability a pokročilých možností. Gravírovačka je navíc extrémně bezpečná s pětistupňovou ochranou, včetně automatického vypnutí při posunu nebo třeba detekci kouře. Laserový modul je navíc krytý ochranným filtrem, který zachytí až 98 % škodlivého UV záření.

Tři laserové hlavice zvládnou skoro cokoli

Na výběr je také hned mezi trojicí laserových modulů se širokým použitím. Jako třeba fixní precizní LU2-2 s 0.06mm přesností. Nebo výkonnější 5.5W LU2-4 SF a LF, které sice mají přesnost “jen” 0.15 mm, ale zase nabídnou mnohem lepší řezací možnosti. Co třeba řezání až 12 mm dřevěné desky, nebo 10 mm akrylátu ? Samozřejmostí je i podpora široké škály materiálů a pozadu nezůstává ani softwarové možnosti. Ať už v LaserGRBL nebo LightBurn programech na všech hlavních platformách.

High-end modely samozřejmě něco stojí, ale v případě Ortur Laser Master 2 Pro S2 jde určitě o skvělou investici. Na obchodě Sinismall tak najdete LU2-2 verzi za 349.99 dolarů nebo LU2-4 SF a LF varianty za 449.99 dolarů. Samozřejmě s dopravou zcela zdarma, navíc jen za pár dnů hezky pohodlně z domácího českého skladu. A k mání jsou i extra slevové kupóny. Konkrétně N10 na $10 při nákupu nad $300, N15 na $15 při nákupu nad $400 a asi nejvýhodnější N5 na plošnou slevu 5 %. Pokud navíc utratíte přes 500 dolarů, tak dostanete jako bonus doplňkový zvedák osy-Z v hodnotě 69.99 dolarů. A když koupíte gravírovačku spolu s rotačním nástavcem YRR, tak dostanete slevu 29.99 dolarů. Výběr je jen a jen na vás.